Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 11 april 2015 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 18.11 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 18.71 | ||||||
3 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 19.10 | ||||||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.14 | ||||||
5 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 19.29 | ||||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.41 | ||||||
7 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 21.06 | ||||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 23.40 | ||||||
9 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 23.83 | ||||||
10 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 23.93 | ||||||
11 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.40 | ||||||
12 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 25.65 | ||||||
- | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 14.68 | ||||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.90 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 14.90 | ||||||
4 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.32 | ||||||
5 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.96 | ||||||
5 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 15.96 | ||||||
7 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 16.44 | ||||||
8 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.93 | ||||||
9 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 16.94 | ||||||
10 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 17.22 | ||||||
11 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 17.44 | ||||||
12 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.76 | ||||||
13 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.77 | ||||||
14 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 18.67 | ||||||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 18.95 | ||||||
16 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.03 | ||||||
17 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 20.11 | ||||||
18 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 20.34 | ||||||
19 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.42 | ||||||
20 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 20.87 | ||||||
21 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.96 | ||||||
22 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.04 | ||||||
23 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 22.24 | ||||||
24 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 22.88 | ||||||
- | Karolina Kruus | 2003 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sonja Björkman | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 13.10 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 14.47 | ||||||
3 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 15.34 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 15.60 | ||||||
5 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.24 | ||||||
6 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.47 | ||||||
7 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 17.12 | ||||||
8 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 17.54 | ||||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 17.57 | ||||||
10 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 17.60 | ||||||
11 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 17.66 | ||||||
12 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.88 | ||||||
13 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.00 | ||||||
14 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.30 | ||||||
15 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 18.65 | ||||||
16 | Hanna Kjellegård | 2001 | Kanaans Simsällskap | 19.29 | ||||||
17 | Helle Dolk | 2000 | Kanaans Simsällskap | 19.32 | ||||||
18 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 20.03 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 27.80 | ||||||
- | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.20 | ||||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.93 | ||||||
3 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 23.30 | ||||||
4 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 25.11 | ||||||
- | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.01 | ||||||
2 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.21 | ||||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 16.21 | ||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.19 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 17.45 | ||||||
6 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 18.19 | ||||||
7 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 18.22 | ||||||
8 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.49 | ||||||
9 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.70 | ||||||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 19.26 | ||||||
11 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 19.49 | ||||||
12 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 19.60 | ||||||
13 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.38 | ||||||
14 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.48 | ||||||
15 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.96 | ||||||
- | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 12.99 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 13.36 | ||||||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 13.39 | ||||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.19 | ||||||
5 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.22 | ||||||
6 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 14.34 | ||||||
7 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 14.46 | ||||||
8 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.80 | ||||||
9 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 14.85 | ||||||
10 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 15.09 | ||||||
11 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 15.86 | ||||||
12 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 16.69 | ||||||
13 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 16.76 | ||||||
14 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 16.80 | ||||||
15 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 17.11 | ||||||
16 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 17.32 | ||||||
17 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 18.40 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 25.37 | ||||||
2 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 25.53 | ||||||
3 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 26.20 | ||||||
4 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 26.27 | ||||||
5 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.42 | ||||||
6 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 26.46 | ||||||
7 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 27.91 | ||||||
8 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 28.09 | ||||||
9 | Ebba Müller | 2007 | Bålsta Simklubb | 28.17 | ||||||
10 | Kristina Lind | 2007 | Simklubben Ena | 28.96 | ||||||
11 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 29.03 | ||||||
12 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 29.37 | ||||||
13 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 29.98 | ||||||
14 | Linn Sandberg | 2006 | Bålsta Simklubb | 32.32 | ||||||
- | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 18.31 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 18.69 | ||||||
3 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.67 | ||||||
4 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 20.60 | ||||||
5 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.03 | ||||||
6 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 21.85 | ||||||
7 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 23.15 | ||||||
8 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 23.23 | ||||||
9 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 23.43 | ||||||
10 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 23.70 | ||||||
11 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 23.93 | ||||||
12 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.62 | ||||||
13 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 26.50 | ||||||
14 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.38 | ||||||
15 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 30.35 | ||||||
16 | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.95 | ||||||
- | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.51 | ||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 16.93 | ||||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 17.87 | ||||||
4 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 18.16 | ||||||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 18.33 | ||||||
6 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 18.58 | ||||||
7 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.66 | ||||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 19.07 | ||||||
9 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.44 | ||||||
10 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.47 | ||||||
11 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 19.57 | ||||||
12 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 21.93 | ||||||
13 | Hanna Dolk | 2002 | Kanaans Simsällskap | 22.31 | ||||||
14 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 22.32 | ||||||
15 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.38 | ||||||
16 | Sonja Björkman | 2003 | Simklubben Ena | 22.48 | ||||||
17 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 22.53 | ||||||
18 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 22.92 | ||||||
19 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.25 | ||||||
20 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 23.77 | ||||||
21 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 24.35 | ||||||
22 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 24.42 | ||||||
23 | Meriam Makboul | 2002 | Bålsta Simklubb | 25.52 | ||||||
24 | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 25.53 | ||||||
25 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 25.83 | ||||||
26 | Fanny Meläng | 2003 | Gimo Simsällskap | 26.78 | ||||||
27 | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | 28.20 | ||||||
28 | Tindra von Gegerfelt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.53 | ||||||
29 | Denise Villalobos | 2003 | Simklubben Ena | 32.04 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 15.18 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 16.05 | ||||||
3 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.28 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 17.73 | ||||||
5 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 17.78 | ||||||
6 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 18.34 | ||||||
7 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 18.74 | ||||||
8 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.78 | ||||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 19.40 | ||||||
10 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 19.42 | ||||||
11 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 19.76 | ||||||
12 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 19.84 | ||||||
13 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.28 | ||||||
14 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.39 | ||||||
15 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 21.53 | ||||||
16 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 22.65 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.31 | ||||||
2 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 24.41 | ||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 25.00 | ||||||
4 | Elis Lejonqvist | 2007 | Bålsta Simklubb | 27.54 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 33.80 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 19.93 | ||||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 21.83 | ||||||
3 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 23.72 | ||||||
4 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 23.97 | ||||||
5 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 25.14 | ||||||
6 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.44 | ||||||
7 | Oskar Stenman | 2005 | Strängnäs Simklubb | 29.47 | ||||||
8 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.34 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.00 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 17.20 | ||||||
3 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 18.63 | ||||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 19.01 | ||||||
5 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 20.01 | ||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 20.57 | ||||||
7 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 20.65 | ||||||
8 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.69 | ||||||
9 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.79 | ||||||
10 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.95 | ||||||
11 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.53 | ||||||
12 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.81 | ||||||
13 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.83 | ||||||
14 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 21.88 | ||||||
15 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.20 | ||||||
16 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 24.20 | ||||||
17 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.72 | ||||||
18 | Mike Medina | 2002 | Köpings Simsällskap | 25.09 | ||||||
19 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 25.17 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 14.78 | ||||||
2 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 14.82 | ||||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 15.69 | ||||||
4 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 15.98 | ||||||
5 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.16 | ||||||
6 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 16.43 | ||||||
7 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.68 | ||||||
8 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 17.27 | ||||||
9 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.36 | ||||||
10 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 17.46 | ||||||
11 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 18.14 | ||||||
12 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 18.33 | ||||||
13 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.63 | ||||||
14 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 19.44 | ||||||
15 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 20.71 | ||||||
16 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 21.70 | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 29.17 | ||||||
2 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 30.05 | ||||||
3 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.70 | ||||||
4 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 31.84 | ||||||
5 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 32.49 | ||||||
6 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 33.97 | ||||||
7 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 34.99 | ||||||
8 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 37.69 | ||||||
- | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 21.49 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 22.07 | ||||||
3 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.10 | ||||||
4 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 22.42 | ||||||
5 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.68 | ||||||
6 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 23.30 | ||||||
7 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 23.43 | ||||||
8 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 24.05 | ||||||
9 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 24.69 | ||||||
10 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 25.35 | ||||||
11 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 26.40 | ||||||
12 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.75 | ||||||
13 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 27.17 | ||||||
- | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 17.07 | ||||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 17.90 | ||||||
3 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.26 | ||||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 18.61 | ||||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.05 | ||||||
6 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 19.30 | ||||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 19.45 | ||||||
8 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 19.65 | ||||||
9 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.94 | ||||||
10 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 19.98 | ||||||
11 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 20.81 | ||||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.04 | ||||||
13 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.21 | ||||||
14 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 21.81 | ||||||
15 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 22.40 | ||||||
16 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 22.64 | ||||||
17 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 22.67 | ||||||
18 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.29 | ||||||
19 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 23.47 | ||||||
20 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 23.51 | ||||||
21 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.75 | ||||||
22 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 23.93 | ||||||
23 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 24.79 | ||||||
24 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 25.04 | ||||||
25 | Sonja Björkman | 2003 | Simklubben Ena | 25.42 | ||||||
26 | Denise Villalobos | 2003 | Simklubben Ena | 26.78 | ||||||
27 | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | 26.80 | ||||||
28 | Fanny Meläng | 2003 | Gimo Simsällskap | 27.69 | ||||||
- | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Matilda Ahlström | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 16.22 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 19.02 | ||||||
3 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 19.30 | ||||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 19.59 | ||||||
5 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 19.84 | ||||||
5 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 19.84 | ||||||
7 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 20.34 | ||||||
8 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 20.42 | ||||||
9 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 20.97 | ||||||
10 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.10 | ||||||
11 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 21.13 | ||||||
12 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 21.29 | ||||||
13 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.95 | ||||||
- | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 27.36 | ||||||
2 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 31.93 | ||||||
3 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.19 | ||||||
- | Elis Lejonqvist | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Gustav Kanevåg | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 22.89 | ||||||
2 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 25.18 | ||||||
3 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 25.34 | ||||||
4 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 27.77 | ||||||
5 | Oskar Stenman | 2005 | Strängnäs Simklubb | 27.95 | ||||||
6 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.21 | ||||||
7 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.59 | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.59 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 19.78 | ||||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.80 | ||||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 20.92 | ||||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 20.93 | ||||||
6 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 20.96 | ||||||
7 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.36 | ||||||
8 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 22.18 | ||||||
9 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 22.58 | ||||||
10 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 22.97 | ||||||
11 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 23.79 | ||||||
12 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 23.83 | ||||||
13 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 25.25 | ||||||
14 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.63 | ||||||
15 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 25.99 | ||||||
16 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 26.12 | ||||||
17 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 28.80 | ||||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mike Medina | 2002 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 15.46 | ||||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 16.47 | ||||||
3 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 16.55 | ||||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.76 | ||||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 16.83 | ||||||
6 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.15 | ||||||
7 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.63 | ||||||
8 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 19.00 | ||||||
9 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 19.50 | ||||||
10 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 19.52 | ||||||
11 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 20.12 | ||||||
12 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 20.23 | ||||||
13 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 20.34 | ||||||
14 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 20.70 | ||||||
15 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 20.87 | ||||||
16 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 21.41 | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.63 | ||||||
2 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 22.92 | ||||||
3 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 24.00 | ||||||
4 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 24.03 | ||||||
5 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 24.06 | ||||||
6 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 24.56 | ||||||
7 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 26.19 | ||||||
8 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 26.24 | ||||||
9 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 27.58 | ||||||
10 | Ebba Müller | 2007 | Bålsta Simklubb | 29.00 | ||||||
11 | Linn Sandberg | 2006 | Bålsta Simklubb | 30.86 | ||||||
12 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 32.40 | ||||||
13 | Kristina Lind | 2007 | Simklubben Ena | 32.90 | ||||||
14 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 33.76 | ||||||
15 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 36.68 | ||||||
- | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 16.14 | ||||||
2 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 16.73 | ||||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 16.78 | ||||||
4 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 16.80 | ||||||
5 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.11 | ||||||
6 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.45 | ||||||
7 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.49 | ||||||
8 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.87 | ||||||
9 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 19.17 | ||||||
10 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 19.36 | ||||||
11 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 19.44 | ||||||
12 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 19.84 | ||||||
13 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.36 | ||||||
14 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 20.40 | ||||||
15 | Caroline Harling | 2005 | Strängnäs Simklubb | 24.72 | ||||||
16 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.08 | ||||||
17 | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.21 | ||||||
18 | Chloe Aronsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 26.70 | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 13.80 | ||||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 13.91 | ||||||
3 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 14.47 | ||||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.71 | ||||||
5 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 14.79 | ||||||
6 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 14.87 | ||||||
7 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.06 | ||||||
8 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 15.47 | ||||||
9 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 15.62 | ||||||
10 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 15.67 | ||||||
11 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.75 | ||||||
12 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.76 | ||||||
13 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 15.93 | ||||||
14 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 16.39 | ||||||
15 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.22 | ||||||
16 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 17.57 | ||||||
17 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 17.77 | ||||||
18 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.90 | ||||||
18 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.90 | ||||||
20 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 17.91 | ||||||
21 | Hanna Dolk | 2002 | Kanaans Simsällskap | 17.92 | ||||||
22 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 18.08 | ||||||
23 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 18.24 | ||||||
24 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.33 | ||||||
25 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 18.35 | ||||||
26 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.09 | ||||||
27 | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 19.15 | ||||||
28 | Sonja Björkman | 2003 | Simklubben Ena | 19.48 | ||||||
29 | Matilda Ahlström | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.66 | ||||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 23.08 | ||||||
31 | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | 24.97 | ||||||
32 | Denise Villalobos | 2003 | Simklubben Ena | 27.15 | ||||||
33 | Fanny Meläng | 2003 | Gimo Simsällskap | 28.38 | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 13.01 | ||||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 14.31 | ||||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 14.65 | ||||||
4 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 14.79 | ||||||
5 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 15.03 | ||||||
6 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.15 | ||||||
7 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.32 | ||||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 15.60 | ||||||
9 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 15.64 | ||||||
10 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.81 | ||||||
11 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.92 | ||||||
12 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.93 | ||||||
13 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 15.95 | ||||||
14 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 16.37 | ||||||
15 | Hanna Kjellegård | 2001 | Kanaans Simsällskap | 16.38 | ||||||
16 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.39 | ||||||
17 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 16.49 | ||||||
18 | Helle Dolk | 2000 | Kanaans Simsällskap | 17.73 | ||||||
19 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 18.00 | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 21.00 | ||||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 21.52 | ||||||
3 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.42 | ||||||
4 | Elis Lejonqvist | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.93 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 26.90 | ||||||
6 | Gustav Kanevåg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 34.72 | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 16.04 | ||||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 18.80 | ||||||
3 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 18.92 | ||||||
4 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 19.00 | ||||||
5 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 19.25 | ||||||
6 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.36 | ||||||
7 | Oskar Stenman | 2005 | Strängnäs Simklubb | 23.92 | ||||||
8 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.95 | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 13.96 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 14.18 | ||||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 15.34 | ||||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 15.49 | ||||||
5 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 15.64 | ||||||
6 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.95 | ||||||
7 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 16.14 | ||||||
8 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 16.49 | ||||||
9 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 16.52 | ||||||
10 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 16.90 | ||||||
11 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 17.03 | ||||||
12 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.16 | ||||||
13 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 17.35 | ||||||
14 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 17.68 | ||||||
15 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.65 | ||||||
16 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 18.87 | ||||||
17 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.23 | ||||||
18 | Mike Medina | 2002 | Köpings Simsällskap | 19.69 | ||||||
19 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.44 | ||||||
- | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 12.00 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 12.61 | ||||||
3 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 12.90 | ||||||
4 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 12.91 | ||||||
5 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 13.02 | ||||||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 13.17 | ||||||
7 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 13.32 | ||||||
8 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 13.34 | ||||||
9 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 13.84 | ||||||
10 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 13.92 | ||||||
11 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 14.67 | ||||||
12 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 14.93 | ||||||
13 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 15.24 | ||||||
14 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 15.26 | ||||||
15 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 15.40 | ||||||
16 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 15.49 | ||||||
17 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 15.64 | ||||||
18 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 15.74 | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 49.05 | 1:48.17 | |||||
2 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 52.61 | 1:57.54 | |||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.06 | 1:12.12 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.60 | 1:12.39 | |||||
3 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 36.88 | 1:17.55 | |||||
4 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 39.64 | 1:24.37 | |||||
5 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.79 | 1:24.92 | |||||
6 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.14 | 1:28.58 | |||||
7 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 42.00 | 1:30.12 | |||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.07 | 1:34.04 | |||||
9 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 46.35 | 1:44.43 | |||||
10 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 53.93 | 1:57.05 | |||||
- | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.25 | 1:14.61 | |||||
2 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 35.42 | 1:19.91 | |||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 37.27 | 1:21.46 | |||||
4 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.50 | 1:24.64 | |||||
5 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 44.65 | 1:34.73 | |||||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 44.21 | 1:37.40 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.75 | 1:04.11 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.52 | 1:17.93 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 35.22 | 1:14.01 | |||||
2 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 39.58 | 1:26.24 | |||||
3 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.24 | 1:27.33 | |||||
4 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 42.01 | 1:38.34 | |||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 47.45 | 1:38.75 | |||||
6 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.75 | 1:39.53 | |||||
7 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 48.30 | 1:48.51 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.60 | 1:06.29 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.89 | 1:11.62 | |||||
3 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 39.74 | 1:30.08 | |||||
4 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 42.42 | 1:37.71 | |||||
5 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 43.40 | 1:40.15 | |||||
- | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.06 | 1:01.95 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 32.78 | 1:11.98 | |||||
3 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 34.77 | 1:14.01 | |||||
4 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 34.01 | 1:14.25 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 43.26 | 1:27.97 | |||||
2 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 43.72 | 1:29.00 | |||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 44.32 | 1:31.46 | |||||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.61 | 1:37.41 | |||||
5 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 48.06 | 1:40.38 | |||||
6 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 49.66 | 1:42.30 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 56.87 | 1:54.60 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.94 | 1:15.17 | |||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.33 | 1:19.21 | |||||
3 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 41.13 | 1:24.17 | |||||
4 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.30 | 1:24.41 | |||||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.04 | 1:24.75 | |||||
6 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.50 | 1:32.11 | |||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.95 | 1:34.96 | |||||
8 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 49.88 | 1:42.13 | |||||
9 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 50.05 | 1:43.28 | |||||
10 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 50.20 | 1:43.39 | |||||
11 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 50.76 | 1:43.43 | |||||
12 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 48.66 | 1:45.73 | |||||
13 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 52.59 | 1:48.00 | |||||
14 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 56.84 | 1:52.15 | |||||
15 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.37 | 1:53.13 | |||||
16 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.09 | 1:54.19 | |||||
17 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 56.27 | 1:55.65 | |||||
- | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.92 | 1:11.28 | |||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 35.81 | 1:14.46 | |||||
3 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 38.33 | 1:17.79 | |||||
4 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.36 | 1:20.94 | |||||
5 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.57 | 1:22.77 | |||||
6 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.14 | 1:23.01 | |||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 40.72 | 1:25.04 | |||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 42.47 | 1:27.25 | |||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 43.20 | 1:27.82 | |||||
10 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 43.23 | 1:28.95 | |||||
11 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.46 | 1:38.59 | |||||
- | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 33.14 | 1:08.31 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 40.61 | 1:20.83 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 49.15 | 1:37.06 | |||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 49.87 | 1:41.21 | |||||
3 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 58.29 | 1:52.23 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 36.91 | 1:16.20 | |||||
2 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.24 | 1:23.22 | |||||
3 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 41.85 | 1:27.68 | |||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.87 | 1:27.79 | |||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 44.27 | 1:30.46 | |||||
6 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:32.00 | |||||
7 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 47.29 | 1:34.34 | |||||
8 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 48.34 | 1:37.56 | |||||
9 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 50.87 | 1:43.49 | |||||
10 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 50.73 | 1:43.54 | |||||
11 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 51.19 | 1:44.21 | |||||
12 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 49.81 | 1:45.13 | |||||
- | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.53 | 1:09.27 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.48 | 1:10.39 | |||||
3 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:22.73 | |||||
4 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.01 | 1:26.61 | |||||
5 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 41.68 | 1:26.80 | |||||
6 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 41.92 | 1:27.87 | |||||
7 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 54.20 | 2:11.66 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 31.70 | 1:05.74 | |||||
2 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.56 | 1:11.65 | |||||
3 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 36.68 | 1:15.11 | |||||
4 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 36.43 | 1:16.51 | |||||
5 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.72 | 1:20.62 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 49.98 | 1:45.20 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 51.36 | 1:46.12 | |||||
3 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 52.53 | 1:49.38 | |||||
4 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 53.28 | 1:51.06 | |||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 55.53 | 1:55.69 | |||||
6 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 57.90 | 2:00.91 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 57.40 | 2:02.12 | |||||
8 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 58.15 | 2:05.35 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 35.96 | 1:17.62 | |||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.00 | 1:19.89 | |||||
3 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 41.17 | 1:28.57 | |||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.42 | 1:29.92 | |||||
5 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 42.16 | 1:31.11 | |||||
6 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.59 | 1:35.53 | |||||
7 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 46.01 | 1:37.21 | |||||
8 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.97 | 1:39.45 | |||||
9 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 49.98 | 1:42.07 | |||||
10 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 49.37 | 1:42.13 | |||||
11 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 51.35 | 1:44.46 | |||||
12 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.06 | 1:46.69 | |||||
13 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 53.06 | 1:48.43 | |||||
14 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 53.44 | 1:50.23 | |||||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 52.90 | 1:50.30 | |||||
16 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 53.33 | 1:51.33 | |||||
17 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.03 | 1:51.84 | |||||
18 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 54.94 | 1:53.49 | |||||
19 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 55.13 | 1:55.66 | |||||
20 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.41 | 1:55.90 | |||||
21 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 55.61 | 1:57.09 | |||||
22 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 58.51 | 1:59.88 | |||||
23 | Märtha Lundholm | 2002 | Österby Simsällskap | 1:01.40 | 2:08.21 | |||||
24 | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | 1:00.56 | 2:11.28 | |||||
- | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.62 | 1:21.55 | |||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 41.65 | 1:27.74 | |||||
3 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.56 | 1:27.80 | |||||
4 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.29 | 1:32.05 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.25 | 1:32.93 | |||||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 45.07 | 1:33.74 | |||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 44.60 | 1:34.77 | |||||
8 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 45.73 | 1:36.91 | |||||
9 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 46.91 | 1:39.24 | |||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.96 | 1:40.35 | |||||
11 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 45.68 | 1:40.74 | |||||
12 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.38 | 1:44.61 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.11 | 1:17.21 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 43.94 | 1:30.66 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 54.78 | 1:55.81 | |||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 58.13 | 1:58.75 | |||||
3 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:11.92 | 2:29.83 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.77 | 1:28.37 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 44.08 | 1:31.86 | |||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 49.17 | 1:40.15 | |||||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 51.18 | 1:43.01 | |||||
5 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 48.11 | 1:43.21 | |||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 51.74 | 1:45.32 | |||||
7 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 53.59 | 1:49.62 | |||||
8 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 53.82 | 1:52.10 | |||||
9 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 56.02 | 1:56.37 | |||||
10 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 56.45 | 1:56.81 | |||||
11 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.75 | 1:57.27 | |||||
12 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 58.81 | 1:57.95 | |||||
13 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 55.98 | 1:59.52 | |||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mike Medina | 2002 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.53 | 1:15.64 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.27 | 1:15.97 | |||||
3 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 45.02 | 1:32.77 | |||||
4 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 47.05 | 1:38.96 | |||||
5 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 45.81 | 1:39.55 | |||||
6 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 49.60 | 1:43.10 | |||||
7 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 49.10 | 1:43.71 | |||||
8 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 50.82 | 1:47.72 | |||||
9 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 58.30 | 2:02.02 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 36.59 | 1:18.78 | |||||
2 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.52 | 1:21.76 | |||||
3 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.35 | 1:27.28 | |||||
4 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 42.22 | 1:30.33 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 38.24 | 1:19.59 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.11 | 1:24.47 | |||||
3 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.48 | 1:25.76 | |||||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 42.15 | 1:27.06 | |||||
5 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.60 | 1:29.90 | |||||
6 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 45.43 | 1:34.95 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 45.88 | 1:39.74 | |||||
8 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 46.70 | 1:45.51 | |||||
9 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 1:01.31 | 2:18.90 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.45 | 1:03.25 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 30.82 | 1:04.22 | |||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 33.05 | 1:09.05 | |||||
4 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.34 | 1:09.25 | |||||
5 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 33.47 | 1:09.33 | |||||
6 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.90 | 1:09.55 | |||||
7 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 34.75 | 1:11.31 | |||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.76 | 1:13.85 | |||||
9 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.48 | 1:15.96 | |||||
10 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 36.83 | 1:16.69 | |||||
11 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 41.45 | 1:21.22 | |||||
12 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 39.88 | 1:23.51 | |||||
13 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 40.39 | 1:23.53 | |||||
14 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 41.81 | 1:26.66 | |||||
15 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.43 | 1:26.75 | |||||
16 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 40.33 | 1:26.76 | |||||
17 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 41.03 | 1:28.12 | |||||
18 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.19 | 1:29.24 | |||||
19 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.61 | 1:30.98 | |||||
20 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.37 | 1:32.44 | |||||
21 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 44.71 | 1:32.57 | |||||
22 | Agnes Strömberg | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.98 | 1:33.70 | |||||
23 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 46.34 | 1:37.10 | |||||
24 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 47.84 | 1:42.70 | |||||
25 | Klara Djurberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 48.41 | 1:45.83 | |||||
26 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 52.29 | 1:48.29 | |||||
27 | Märtha Lundholm | 2002 | Österby Simsällskap | 50.94 | 1:51.24 | |||||
28 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 59.65 | 2:06.91 | |||||
29 | Frida Lindström | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.57 | 2:07.12 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.88 | 1:07.95 | |||||
2 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 33.33 | 1:08.43 | |||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.28 | 1:10.11 | |||||
4 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 34.00 | 1:11.75 | |||||
5 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.91 | 1:12.48 | |||||
6 | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.97 | 1:12.92 | |||||
7 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.08 | 1:13.01 | |||||
8 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.36 | 1:13.76 | |||||
9 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.16 | 1:13.89 | |||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.17 | 1:14.29 | |||||
11 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.61 | 1:15.62 | |||||
12 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 36.41 | 1:17.65 | |||||
13 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 37.33 | 1:19.94 | |||||
14 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 38.15 | 1:19.97 | |||||
15 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.20 | 1:21.00 | |||||
16 | Helle Dolk | 2000 | Kanaans Simsällskap | 38.62 | 1:21.14 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.85 | 59.58 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 31.79 | 1:05.31 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 39.54 | 1:19.19 | |||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 44.71 | 1:34.70 | |||||
3 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 46.69 | 1:36.26 | |||||
4 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 48.00 | 1:39.57 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 30.56 | 1:04.84 | |||||
2 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.80 | 1:07.53 | |||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 34.43 | 1:10.05 | |||||
4 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 36.77 | 1:17.63 | |||||
5 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.22 | 1:18.35 | |||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.50 | 1:18.73 | |||||
7 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 36.99 | 1:20.20 | |||||
8 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 39.65 | 1:21.64 | |||||
9 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 38.91 | 1:22.45 | |||||
10 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 40.40 | 1:24.35 | |||||
11 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.87 | 1:26.89 | |||||
12 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 42.35 | 1:28.39 | |||||
13 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 43.23 | 1:28.45 | |||||
14 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.18 | 1:32.30 | |||||
15 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.12 | 1:35.49 | |||||
16 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.48 | 1:39.82 | |||||
17 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.22 | 1:41.85 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.21 | 59.09 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.39 | 1:01.42 | |||||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.96 | 1:04.10 | |||||
4 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.98 | 1:09.73 | |||||
5 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:12.67 | |||||
6 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:13.67 | |||||
7 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.35 | 1:14.80 | |||||
8 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 35.52 | 1:14.83 | |||||
9 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 36.60 | 1:19.01 | |||||
10 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 36.58 | 1:19.92 | |||||
11 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 37.97 | 1:20.41 | |||||
12 | Eric Carlsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 53.73 | 1:58.72 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.85 | 58.56 | |||||
2 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.13 | 59.90 | |||||
3 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 29.13 | 1:00.76 | |||||
4 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 31.10 | 1:02.47 | |||||
5 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 30.22 | 1:03.75 | |||||
6 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.01 | 1:03.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:38 |