Resultat Totalt Junior - Officiell |
Tävling | DM/JDM VSSF 25m 2014 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Västsvenska Simförbundet | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2014 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:45.09 2013-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.28 | 54.58 | 1:23.08 | 1:50.44 | |||
2 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.83 | 55.97 | 1:25.92 | 1:56.44 | |||
3 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 27.19 | 56.30 | 1:26.40 | 1:56.90 | |||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.59 | 57.70 | 1:28.75 | 2:01.17 | |||
5 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 28.32 | 59.60 | 1:31.58 | 2:01.72 | |||
6 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.54 | 59.78 | 1:31.60 | 2:03.28 | |||
7 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.20 | 59.20 | 1:31.56 | 2:03.34 | |||
8 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.37 | 59.45 | 1:31.53 | 2:03.37 | |||
9 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 28.86 | 1:00.05 | 1:31.89 | 2:03.44 | |||
10 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.56 | 1:00.44 | 1:32.66 | 2:04.36 | |||
11 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 28.61 | 59.84 | 1:32.34 | 2:05.67 | |||
12 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.67 | 1:01.10 | 1:34.22 | 2:07.38 | |||
13 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.95 | 1:02.67 | 1:36.72 | 2:09.93 | |||
Gren 3, 400m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 4:41.13 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 4:41.13 2013-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:05.56 | 2:23.75 | 3:57.79 | 5:02.59 | |||
2 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 1:11.18 | 2:28.01 | 4:01.04 | 5:12.02 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.11 | 2:29.61 | 4:05.91 | 5:18.89 | |||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:12.38 | 2:34.21 | 4:09.55 | 5:23.95 | |||
5 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.64 | 2:34.94 | 4:08.42 | 5:24.11 | |||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:14.27 | 2:40.25 | 4:17.13 | 5:29.39 | |||
7 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:18.10 | 2:41.90 | 4:17.25 | 5:33.99 | |||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:18.35 | 2:42.65 | 4:19.75 | 5:36.26 | |||
9 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:18.38 | 2:44.33 | 4:25.50 | 5:43.10 | |||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.80 | 56.84 | |||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.58 | 57.56 | |||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 26.47 | 57.89 | |||||
4 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.40 | 58.80 | |||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.77 | 58.89 | |||||
6 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.94 | 59.10 | |||||
7 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 27.70 | 1:00.14 | |||||
8 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.57 | 1:00.20 | |||||
9 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 27.81 | 1:00.26 | |||||
10 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 27.40 | 1:00.34 | |||||
11 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 27.91 | 1:00.90 | |||||
12 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.71 | 1:01.59 | |||||
13 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 28.29 | 1:02.05 | |||||
14 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 28.76 | 1:02.08 | |||||
15 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.36 | 1:02.52 | |||||
16 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 28.96 | 1:02.93 | |||||
17 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.17 | 1:03.57 | |||||
18 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 29.05 | 1:03.70 | |||||
19 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.91 | 1:03.71 | |||||
20 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 29.15 | 1:03.96 | |||||
21 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.33 | 1:04.57 | |||||
22 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 29.28 | 1:04.69 | |||||
23 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 28.69 | 1:04.70 | |||||
24 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 29.24 | 1:04.84 | |||||
25 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 28.95 | 1:04.90 | |||||
26 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.64 | 1:05.49 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 29.17 | 1:00.27 | |||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.15 | 1:00.53 | |||||
3 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 29.29 | 1:00.88 | |||||
4 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.95 | 1:01.22 | |||||
5 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.58 | 1:01.62 | |||||
6 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.75 | 1:01.66 | |||||
7 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.03 | 1:02.20 | |||||
8 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.10 | 1:02.27 | |||||
9 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.43 | 1:02.65 | |||||
10 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.87 | 1:03.07 | |||||
11 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.12 | 1:03.13 | |||||
12 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 30.94 | 1:03.41 | |||||
13 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.46 | 1:03.65 | |||||
14 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.76 | 1:03.74 | |||||
15 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.33 | 1:04.45 | |||||
16 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.25 | 1:04.84 | |||||
17 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.22 | 1:05.33 | |||||
18 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.27 | 1:06.05 | |||||
- | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 24.97 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.08 | ||||||
2 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 27.57 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.07 | ||||||
4 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.67 | ||||||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.76 | ||||||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 29.06 | ||||||
7 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 29.28 | ||||||
8 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 29.50 | ||||||
9 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 29.70 | ||||||
10 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 29.74 | ||||||
11 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 30.11 | ||||||
12 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 30.14 | ||||||
13 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.87 | ||||||
14 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 30.97 | ||||||
15 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 31.10 | ||||||
16 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 31.28 | ||||||
17 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.30 | ||||||
18 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 31.41 | ||||||
19 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.54 | ||||||
20 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.62 | ||||||
21 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 31.89 | ||||||
22 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 31.93 | ||||||
23 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.94 | ||||||
24 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 31.98 | ||||||
25 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 32.03 | ||||||
26 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 32.06 | ||||||
27 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.15 | ||||||
28 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 32.31 | ||||||
29 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.84 | ||||||
30 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 33.36 | ||||||
31 | Ludwig Larsson | 1999 | Varberg Sim | 34.21 | ||||||
Gren 7, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.93 | 1:18.52 | 2:00.87 | 2:42.70 | |||
2 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 36.74 | 1:18.09 | 2:01.13 | 2:44.49 | |||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 39.11 | 1:21.74 | 2:04.80 | 2:48.50 | |||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | 1:20.89 | 2:05.34 | 2:48.61 | |||
5 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 37.87 | 1:21.92 | 2:06.71 | 2:52.18 | |||
6 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 37.93 | 1:21.52 | 2:07.02 | 2:53.22 | |||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.04 | 1:24.44 | 2:09.66 | 2:53.59 | |||
8 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 40.70 | 1:25.96 | 2:11.06 | 2:54.22 | |||
9 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.52 | 1:23.87 | 2:09.25 | 2:55.08 | |||
10 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.07 | 1:25.23 | 2:10.54 | 2:55.94 | |||
11 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 40.83 | 1:28.63 | 2:16.80 | 3:03.64 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:58.50 2013-11-21 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:59.06 2013-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.16 | 1:01.49 | 1:39.80 | 2:09.00 | |||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 28.29 | 1:03.95 | 1:42.21 | 2:14.90 | |||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.73 | 1:04.35 | 1:43.30 | 2:15.15 | |||
4 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 29.04 | 1:04.05 | 1:45.15 | 2:16.29 | |||
5 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.46 | 1:02.91 | 1:44.17 | 2:17.98 | |||
6 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.27 | 1:04.22 | 1:45.39 | 2:18.05 | |||
7 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 30.85 | 1:09.25 | 1:48.38 | 2:20.43 | |||
8 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 31.56 | 1:08.51 | 1:48.54 | 2:20.47 | |||
9 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.33 | 1:06.22 | 1:49.00 | 2:21.19 | |||
10 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.05 | 1:06.79 | 1:49.29 | 2:21.39 | |||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 30.83 | 1:08.13 | 1:51.06 | 2:22.48 | |||
12 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 31.96 | 1:09.13 | 1:49.17 | 2:23.46 | |||
13 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 31.49 | 1:10.27 | 1:54.11 | 2:26.60 | |||
14 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 30.05 | 1:09.10 | 1:53.46 | 2:26.66 | |||
15 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.83 | 1:11.40 | 1:56.31 | 2:30.94 | |||
16 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 31.27 | 1:12.69 | 1:55.28 | 2:33.30 | |||
- | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 29.22 | ||||||
2 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.24 | ||||||
3 | Christin Heina | 1996 | Simklubben S 02 | 29.72 | ||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.95 | ||||||
5 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 30.44 | ||||||
6 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 30.90 | ||||||
7 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.94 | ||||||
8 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.07 | ||||||
9 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.16 | ||||||
10 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Alingsås SLS | 31.57 | ||||||
11 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 31.65 | ||||||
12 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 31.98 | ||||||
13 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.09 | ||||||
14 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 32.47 | ||||||
15 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | ||||||
16 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 32.75 | ||||||
- | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 10, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 15:23.86 2013-11-23 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 15:23.86 2013-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 57.98 | 1:59.27 | 3:02.71 | 4:06.77 | 15:48.42 | ||
5:11.36 | 6:15.50 | 7:19.40 | 8:22.91 | |||||||
9:26.59 | 10:30.64 | 11:35.07 | 12:39.65 | |||||||
13:43.94 | 14:46.94 | |||||||||
2 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 1:01.39 | 2:06.56 | 3:13.30 | 4:20.81 | 16:46.07 | ||
5:29.27 | 6:36.96 | 7:44.32 | 8:52.24 | |||||||
9:59.24 | 11:06.84 | 12:15.68 | 13:24.88 | |||||||
14:34.38 | 15:41.28 | |||||||||
3 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:01.11 | 2:07.12 | 3:14.20 | 4:21.30 | 16:47.09 | ||
5:29.08 | 6:35.90 | 7:44.45 | 8:52.27 | |||||||
10:00.67 | 11:09.47 | 12:17.65 | 13:25.34 | |||||||
14:33.56 | 15:41.61 | |||||||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:03.09 | 2:10.93 | 3:20.12 | 4:29.82 | 17:24.83 | ||
5:39.75 | 6:50.05 | 8:00.64 | 9:11.31 | |||||||
10:22.09 | 11:32.62 | 12:43.15 | 13:54.25 | |||||||
15:05.68 | 16:15.86 | |||||||||
5 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 1:05.06 | 2:16.57 | 3:29.20 | 4:41.42 | 17:54.44 | ||
5:54.64 | 7:07.51 | 8:20.04 | 9:32.79 | |||||||
10:46.39 | 11:59.30 | 13:11.43 | 14:23.36 | |||||||
15:35.26 | 16:46.29 | |||||||||
6 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.65 | 2:14.33 | 3:25.25 | 4:37.04 | 17:59.63 | ||
5:49.67 | 7:02.67 | 8:15.62 | 9:28.84 | |||||||
10:42.88 | 11:55.88 | 13:08.41 | 14:21.17 | |||||||
15:33.85 | 16:46.82 | |||||||||
7 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 1:05.18 | 2:15.92 | 3:28.37 | 4:40.87 | 18:15.56 | ||
5:54.11 | 7:08.58 | 8:22.69 | 9:37.65 | |||||||
10:52.45 | 12:07.33 | 13:22.04 | 14:37.06 | |||||||
15:50.81 | 17:04.65 | |||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 |
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christin Heina | 1996 | Simklubben S 02 | 27.42 | ||||||
2 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.54 | ||||||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 27.59 | ||||||
4 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg Sim | 27.80 | ||||||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.82 | ||||||
5 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 27.82 | ||||||
7 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.01 | ||||||
8 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 28.12 | ||||||
9 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.29 | ||||||
10 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg Sim | 28.39 | ||||||
11 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.53 | ||||||
12 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 28.60 | ||||||
13 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.81 | ||||||
14 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 28.90 | ||||||
15 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 28.92 | ||||||
16 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.96 | ||||||
17 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.20 | ||||||
18 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Alingsås SLS | 29.29 | ||||||
19 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 29.50 | ||||||
20 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 29.71 | ||||||
21 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.87 | ||||||
22 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 29.94 | ||||||
23 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 30.11 | ||||||
24 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.43 | ||||||
- | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.78 | 57.30 | |||||
2 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 27.92 | 58.30 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.69 | 1:00.09 | |||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 29.92 | 1:01.35 | |||||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.08 | 1:02.36 | |||||
6 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 29.87 | 1:02.53 | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.72 | 1:04.35 | |||||
8 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.98 | 1:05.89 | |||||
8 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 31.65 | 1:05.89 | |||||
10 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 31.70 | 1:05.96 | |||||
11 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.89 | 1:06.20 | |||||
12 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.06 | 1:06.25 | |||||
13 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.59 | 1:07.07 | |||||
14 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 32.86 | 1:07.08 | |||||
15 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 32.95 | 1:07.21 | |||||
16 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 33.13 | 1:07.43 | |||||
17 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 32.82 | 1:08.01 | |||||
18 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.60 | 1:09.00 | |||||
19 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.83 | 1:09.07 | |||||
20 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 34.04 | 1:10.06 | |||||
21 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 34.62 | 1:10.93 | |||||
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 2:09.77 2013-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 2:09.77 2013-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 31.53 | 1:07.55 | 1:44.49 | 2:21.90 | |||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Simklubben S 02 | 32.84 | 1:10.77 | 1:51.18 | 2:32.58 | |||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.54 | 1:12.53 | 1:53.82 | 2:35.70 | |||
4 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 33.62 | 1:14.61 | 1:58.54 | 2:42.77 | |||
5 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.78 | 1:17.55 | 2:01.46 | 2:46.57 | |||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.76 | 1:18.36 | 2:02.84 | 2:47.03 | |||
7 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.53 | 1:18.88 | 2:04.71 | 2:50.56 | |||
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:46.75 2013-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 56.19 | 1:56.03 | 2:56.31 | 3:55.02 | |||
2 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 58.59 | 2:01.77 | 3:06.14 | 4:10.23 | |||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:02.13 | 2:07.93 | 3:11.89 | 4:16.01 | |||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 59.72 | 2:04.94 | 3:11.38 | 4:17.50 | |||
5 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.94 | 2:07.14 | 3:15.10 | 4:22.26 | |||
6 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.57 | 2:11.01 | 3:17.95 | 4:23.40 | |||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:02.49 | 2:08.80 | 3:16.38 | 4:23.99 | |||
8 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:01.14 | 2:08.76 | 3:17.07 | 4:25.06 | |||
9 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:03.70 | 2:11.66 | 3:19.83 | 4:26.63 | |||
10 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 1:04.12 | 2:12.69 | 3:22.75 | 4:31.67 | |||
11 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.30 | 2:52.56 | 4:05.52 | 4:41.88 | |||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.94 | 1:13.22 | |||||
2 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 35.03 | 1:13.63 | |||||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 35.02 | 1:14.64 | |||||
4 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 35.18 | 1:15.62 | |||||
5 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 36.49 | 1:16.21 | |||||
6 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 36.36 | 1:17.73 | |||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.04 | 1:18.93 | |||||
8 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 36.90 | 1:19.35 | |||||
9 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 37.21 | 1:19.71 | |||||
10 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.18 | 1:20.49 | |||||
11 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Alingsås SLS | 38.29 | 1:20.80 | |||||
12 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 38.63 | 1:20.83 | |||||
13 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 38.49 | 1:20.99 | |||||
14 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.55 | 1:21.39 | |||||
15 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.42 | 1:21.47 | |||||
16 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 38.50 | 1:22.08 | |||||
17 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 38.29 | 1:22.25 | |||||
18 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 38.91 | 1:22.41 | |||||
19 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.48 | 1:22.92 | |||||
20 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.46 | 1:23.63 | |||||
21 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 39.69 | 1:23.83 | |||||
22 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.92 | 1:25.37 | |||||
23 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.57 | 1:25.79 | |||||
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 55.11 2013-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.66 | 58.17 | |||||
2 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 27.92 | 1:00.07 | |||||
3 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.81 | 1:01.29 | |||||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 28.73 | 1:01.80 | |||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.34 | 1:02.66 | |||||
6 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.70 | 1:02.69 | |||||
7 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.18 | 1:02.70 | |||||
8 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.07 | 1:02.71 | |||||
9 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 28.77 | 1:02.83 | |||||
10 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.21 | 1:03.11 | |||||
11 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.47 | 1:03.57 | |||||
12 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 28.64 | 1:03.80 | |||||
13 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 30.04 | 1:04.02 | |||||
14 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 29.34 | 1:04.91 | |||||
15 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 30.19 | 1:05.16 | |||||
16 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 30.78 | 1:05.53 | |||||
17 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 29.77 | 1:05.55 | |||||
18 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 31.28 | 1:07.10 | |||||
19 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 30.66 | 1:07.41 | |||||
20 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 31.48 | 1:07.68 | |||||
21 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 30.49 | 1:07.94 | |||||
22 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.51 | 1:08.40 | |||||
23 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 32.56 | 1:08.67 | |||||
23 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.70 | 1:08.67 | |||||
25 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.66 | 1:12.14 | |||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Sofia Svensson (1993) 2:12.48 2013-04-28 |
Distriktrekord Juniorer: Sofia Svensson (1993) 2:12.48 2013-04-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.82 | 1:07.46 | 1:43.12 | 2:19.73 | |||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.08 | 1:08.27 | 1:45.58 | 2:22.66 | |||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 34.61 | 1:10.85 | 1:48.60 | 2:26.21 | |||
4 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 34.14 | 1:11.94 | 1:51.76 | 2:30.38 | |||
5 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.22 | 1:14.58 | 1:53.97 | 2:31.24 | |||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.23 | 1:14.84 | 1:53.93 | 2:31.56 | |||
7 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg Sim | 35.51 | 1:12.71 | 1:52.67 | 2:32.42 | |||
8 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.81 | 1:13.81 | 1:54.36 | 2:32.64 | |||
9 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg Sim | 35.58 | 1:13.93 | 1:53.87 | 2:34.40 | |||
10 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.74 | 1:16.43 | 1:56.38 | 2:35.45 | |||
11 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.64 | 1:16.61 | 1:56.75 | 2:36.12 | |||
12 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.53 | 1:15.97 | 1:56.41 | 2:36.62 | |||
13 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.55 | 1:16.21 | 1:56.70 | 2:36.97 | |||
14 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.06 | 1:16.70 | 1:57.00 | 2:37.19 | |||
15 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg Sim | 36.83 | 1:17.18 | 1:59.05 | 2:40.34 | |||
16 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.34 | 1:17.71 | 2:00.10 | 2:41.22 | |||
17 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | 1:19.21 | 2:00.83 | 2:41.94 | |||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 27.55 2013-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Gulliver Koch (1992) 28.25 2012-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 28.73 | ||||||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.87 | ||||||
3 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 29.94 | ||||||
4 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.03 | ||||||
5 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.11 | ||||||
6 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
7 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 30.64 | ||||||
8 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.72 | ||||||
9 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 30.88 | ||||||
9 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.88 | ||||||
11 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 30.99 | ||||||
12 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.23 | ||||||
13 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 31.34 | ||||||
14 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 31.42 | ||||||
15 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 32.41 | ||||||
16 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.47 | ||||||
17 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 32.56 | ||||||
18 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.68 | ||||||
19 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 32.71 | ||||||
20 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 32.79 | ||||||
21 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 32.80 | ||||||
22 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 32.95 | ||||||
23 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 33.00 | ||||||
24 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 33.48 | ||||||
24 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.48 | ||||||
26 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 33.58 | ||||||
27 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 33.68 | ||||||
28 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.74 | ||||||
29 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 33.78 | ||||||
30 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 33.94 | ||||||
31 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 33.97 | ||||||
32 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.98 | ||||||
33 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 34.01 | ||||||
34 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.03 | ||||||
35 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 34.33 | ||||||
36 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.00 | ||||||
37 | Erik Brink | 1999 | Varberg Sim | 35.09 | ||||||
38 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.99 | ||||||
39 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 36.09 | ||||||
40 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 36.43 | ||||||
41 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 36.57 | ||||||
Gren 21, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:03.13 | 2:10.06 | 3:17.43 | 4:25.45 | 8:58.90 | ||
5:33.90 | 6:42.51 | 7:50.82 | ||||||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:08.27 | 2:21.67 | 3:35.32 | 4:48.09 | 9:27.98 | ||
5:58.72 | 7:09.64 | 8:19.98 | ||||||||
3 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:07.35 | 2:20.32 | 3:33.07 | 4:46.61 | 9:35.22 | ||
5:59.11 | 7:11.68 | 8:23.96 | ||||||||
4 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.28 | 2:22.08 | 3:37.02 | 4:51.47 | 9:48.31 | ||
6:06.35 | 7:21.25 | 8:36.42 | ||||||||
5 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.30 | 2:26.25 | 3:43.58 | 5:00.78 | 10:05.80 | ||
6:18.07 | 7:36.15 | 8:52.62 | ||||||||
6 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:12.35 | 2:29.78 | 3:46.77 | 5:04.88 | 10:07.00 | ||
6:21.26 | 7:38.00 | 8:54.22 | ||||||||
7 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:11.72 | 2:29.47 | 3:46.43 | 5:04.07 | 10:09.62 | ||
6:21.09 | 7:38.12 | 8:54.78 | ||||||||
8 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.64 | 2:31.16 | 3:50.75 | 5:12.35 | 10:31.94 | ||
6:32.58 | 7:52.52 | 9:13.66 | ||||||||
9 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:11.12 | 2:29.18 | 3:49.89 | 5:10.96 | 10:35.16 | ||
6:31.56 | 7:53.30 | 9:15.16 | ||||||||
- | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 |
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.19 | 1:01.21 | 1:32.90 | 2:04.71 | |||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.35 | 1:03.02 | 1:35.31 | 2:07.57 | |||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.07 | 1:03.62 | 1:38.49 | 2:13.03 | |||
4 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 30.99 | 1:04.81 | 1:39.11 | 2:13.92 | |||
5 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 30.91 | 1:04.93 | 1:39.95 | 2:14.26 | |||
6 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.84 | 1:04.94 | 1:40.54 | 2:15.82 | |||
7 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.63 | 1:06.14 | 1:41.34 | 2:16.43 | |||
8 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.14 | 1:05.45 | 1:41.01 | 2:16.48 | |||
9 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 31.19 | 1:06.66 | 1:42.57 | 2:17.29 | |||
10 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.34 | 1:06.47 | 1:42.48 | 2:17.63 | |||
11 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.53 | 1:07.11 | 1:44.15 | 2:19.63 | |||
12 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.61 | 1:06.74 | 1:43.10 | 2:19.74 | |||
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 4:13.73 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 4:13.73 2013-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:03.90 | 2:14.65 | 3:29.23 | 4:28.03 | |||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.83 | 2:15.77 | 3:35.54 | 4:41.90 | |||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:01.75 | 2:17.46 | 3:37.75 | 4:45.43 | |||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.59 | 2:21.07 | 3:43.73 | 4:49.92 | |||
5 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 1:04.70 | 2:20.30 | 3:45.73 | 4:53.91 | |||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:05.92 | 2:21.19 | 3:46.70 | 4:54.95 | |||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:07.72 | 2:24.33 | 3:49.77 | 4:55.27 | |||
8 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:04.16 | 2:22.63 | 3:47.42 | 4:58.11 | |||
9 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:10.77 | 2:25.47 | 3:54.21 | 5:01.97 | |||
10 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:08.15 | 2:28.77 | 3:58.17 | 5:03.53 | |||
11 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 1:12.44 | 2:31.09 | 3:54.33 | 5:04.44 | |||
12 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:11.35 | 2:31.91 | 3:59.29 | 5:08.84 | |||
13 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:10.75 | 2:33.91 | 4:02.63 | 5:16.63 | |||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 |
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 30.29 | 1:03.93 | |||||
2 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 30.26 | 1:04.42 | |||||
3 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.88 | 1:05.52 | |||||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.36 | 1:07.72 | |||||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.60 | 1:08.68 | |||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.33 | 1:09.97 | |||||
7 | Johanna Andersson | 1996 | Simklubben S 02 | 31.74 | 1:10.29 | |||||
8 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.91 | 1:10.30 | |||||
9 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 31.65 | 1:10.57 | |||||
10 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Alingsås SLS | 32.62 | 1:11.95 | |||||
11 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 32.23 | 1:12.08 | |||||
12 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 33.13 | 1:12.28 | |||||
- | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 48.19 2013-11-23 |
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 25.36 | 52.37 | |||||
2 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 25.77 | 52.70 | |||||
3 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.37 | 52.93 | |||||
4 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.98 | 53.16 | |||||
5 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.20 | 53.35 | |||||
6 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 26.25 | 53.82 | |||||
7 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 25.97 | 54.02 | |||||
8 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 25.43 | 54.27 | |||||
9 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 25.79 | 54.32 | |||||
10 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 26.25 | 54.52 | |||||
11 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.95 | 55.17 | |||||
12 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 26.72 | 55.19 | |||||
13 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 25.96 | 55.31 | |||||
14 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 26.70 | 55.73 | |||||
15 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 26.43 | 55.98 | |||||
16 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 26.61 | 56.00 | |||||
17 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 26.96 | 56.06 | |||||
18 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 26.71 | 56.44 | |||||
19 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.95 | 56.46 | |||||
20 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.02 | 56.60 | |||||
21 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.02 | 56.64 | |||||
22 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 27.48 | 56.86 | |||||
23 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.32 | 57.50 | |||||
24 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.98 | 57.59 | |||||
24 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 27.25 | 57.59 | |||||
26 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.47 | 57.65 | |||||
27 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 27.94 | 57.75 | |||||
28 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.12 | 59.41 | |||||
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.81 | ||||||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.65 | ||||||
3 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.93 | ||||||
4 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 31.97 | ||||||
5 | Josephine Nielsen-Fernandes | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 32.14 | ||||||
6 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.31 | ||||||
7 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 32.45 | ||||||
8 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 32.54 | ||||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 32.83 | ||||||
10 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg Sim | 32.91 | ||||||
11 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.08 | ||||||
12 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | ||||||
13 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 33.56 | ||||||
14 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 33.77 | ||||||
15 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.98 | ||||||
16 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 34.06 | ||||||
17 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.17 | ||||||
18 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.26 | ||||||
19 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 34.44 | ||||||
20 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.54 | ||||||
21 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 34.62 | ||||||
22 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 35.86 | ||||||
23 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg Sim | 37.55 | ||||||
Gren 30, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 30.84 | 1:04.63 | 1:38.31 | 2:11.66 | |||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.39 | 1:07.21 | 1:42.58 | 2:18.12 | |||
3 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.29 | 1:07.26 | 1:44.34 | 2:23.49 | |||
4 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 31.88 | 1:07.96 | 1:45.89 | 2:24.42 | |||
5 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 31.97 | 1:07.50 | 1:45.26 | 2:24.85 | |||
6 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.76 | 1:12.72 | 1:52.69 | 2:32.11 | |||
7 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 33.48 | 1:12.20 | 1:52.94 | 2:32.37 | |||
8 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 34.16 | 1:12.97 | 1:53.03 | 2:32.86 | |||
9 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.05 | 1:14.94 | 1:55.25 | 2:35.82 | |||
10 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.35 | 1:15.30 | 1:55.67 | 2:36.69 | |||
11 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 34.15 | 1:13.34 | 1:54.32 | 2:37.23 | |||
12 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.16 | 1:14.67 | 1:55.68 | 2:37.34 | |||
13 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 35.27 | 1:14.82 | 1:55.97 | 2:37.52 | |||
14 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 35.41 | 1:15.91 | 1:57.65 | 2:38.95 | |||
15 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.22 | 1:17.51 | 1:58.76 | 2:40.02 | |||
16 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 35.74 | 1:16.29 | 1:58.92 | 2:42.10 | |||
17 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 36.45 | 1:17.96 | 2:00.02 | 2:42.78 | |||
18 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.53 | 1:19.20 | 2:02.22 | 2:43.78 | |||
19 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.72 | 1:19.70 | 2:01.94 | 2:44.43 | |||
20 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 35.86 | 1:17.91 | 2:02.18 | 2:46.44 | |||
21 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 37.67 | 1:20.93 | 2:04.30 | 2:48.14 | |||
22 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 38.13 | 1:21.12 | 2:05.15 | 2:48.36 | |||
23 | Erik Brink | 1999 | Varberg Sim | 36.57 | 1:19.95 | 2:04.44 | 2:48.52 | |||
24 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 37.03 | 1:20.30 | 2:04.44 | 2:48.64 | |||
25 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 37.11 | 1:20.61 | 2:06.30 | 2:50.86 | |||
26 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 38.19 | 1:21.62 | 2:06.47 | 2:52.49 | |||
- | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 2:11.71 2013-11-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 31.67 | 1:11.00 | 1:55.15 | 2:29.60 | |||
2 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.33 | 1:12.28 | 1:53.81 | 2:29.71 | |||
3 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 32.94 | 1:13.64 | 1:55.73 | 2:31.02 | |||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.44 | 1:10.93 | 1:56.59 | 2:31.68 | |||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.62 | 1:11.36 | 1:57.74 | 2:31.97 | |||
6 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg Sim | 33.82 | 1:11.92 | 1:57.38 | 2:32.26 | |||
7 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 33.06 | 1:12.60 | 1:56.81 | 2:32.81 | |||
8 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 33.87 | 1:16.69 | 1:58.21 | 2:32.93 | |||
9 | Johanna Andersson | 1996 | Simklubben S 02 | 31.68 | 1:11.44 | 1:57.88 | 2:34.13 | |||
10 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 32.64 | 1:13.48 | 1:57.49 | 2:34.91 | |||
11 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.78 | 1:14.52 | 2:00.07 | 2:34.97 | |||
12 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.56 | 1:13.70 | 2:01.65 | 2:35.35 | |||
13 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.70 | 1:13.93 | 1:59.98 | 2:35.98 | |||
14 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.56 | 1:14.57 | 2:01.32 | 2:37.03 | |||
15 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 35.51 | 1:16.79 | 2:00.99 | 2:37.26 | |||
16 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 33.49 | 1:17.66 | 2:01.71 | 2:40.12 | |||
17 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 33.37 | 1:15.91 | 2:00.06 | 2:40.39 | |||
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 25.64 | ||||||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 26.03 | ||||||
3 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 26.20 | ||||||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 26.37 | ||||||
5 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.42 | ||||||
6 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.56 | ||||||
7 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 26.80 | ||||||
8 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 26.90 | ||||||
9 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 26.92 | ||||||
10 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 26.96 | ||||||
11 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 27.13 | ||||||
12 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.27 | ||||||
13 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 27.44 | ||||||
14 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 27.45 | ||||||
14 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 27.45 | ||||||
16 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 27.53 | ||||||
17 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 27.67 | ||||||
18 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 27.91 | ||||||
19 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 27.93 | ||||||
20 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 28.00 | ||||||
21 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 28.06 | ||||||
22 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 28.16 | ||||||
23 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.43 | ||||||
24 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 28.45 | ||||||
24 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.45 | ||||||
26 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 28.81 | ||||||
27 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 28.86 | ||||||
28 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 28.98 | ||||||
29 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 29.00 | ||||||
30 | Leo Vartoomian | 2000 | Simklubben S 02 | 29.09 | ||||||
31 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.11 | ||||||
32 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.23 | ||||||
33 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.45 | ||||||
34 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 29.64 | ||||||
35 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 29.75 | ||||||
36 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 29.87 | ||||||
37 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 30.09 | ||||||
38 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 30.17 | ||||||
39 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 30.20 | ||||||
40 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 30.31 | ||||||
41 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.46 | ||||||
42 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 30.87 | ||||||
43 | Ludwig Larsson | 1999 | Varberg Sim | 31.39 | ||||||
43 | Rickard Thillman | 1997 | Föreningen Ale Simmarna | 31.39 | ||||||
Gren 33, 1500m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Ann Linder (1966) 16:24.22 1983-12-02 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 16:24.22 1983-12-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:02.85 | 2:09.32 | 3:16.14 | 4:23.66 | 16:57.97 | ||
5:31.73 | 6:39.07 | 7:47.68 | 8:56.14 | |||||||
10:05.00 | 11:13.82 | 12:22.76 | 13:31.71 | |||||||
14:41.01 | 15:49.85 | |||||||||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.95 | 2:17.75 | 3:29.41 | 4:41.58 | 18:09.27 | ||
5:53.93 | 7:07.15 | 8:20.59 | 9:34.13 | |||||||
10:47.85 | 12:01.72 | 13:15.97 | 14:29.76 | |||||||
15:43.59 | 16:57.86 | |||||||||
3 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.90 | 2:21.80 | 3:35.86 | 4:50.20 | 18:37.73 | ||
6:05.04 | 7:20.13 | 8:35.82 | 9:51.41 | |||||||
11:06.99 | 12:22.82 | 13:38.42 | 14:53.92 | |||||||
16:09.95 | 17:25.05 | |||||||||
4 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:10.74 | 2:27.65 | 3:44.75 | 5:02.26 | 19:21.89 | ||
6:20.29 | 7:37.66 | 8:55.68 | 10:13.42 | |||||||
11:31.42 | 12:50.18 | 14:09.43 | 15:28.05 | |||||||
16:46.51 | 18:04.60 | |||||||||
5 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:10.26 | 2:27.17 | 3:44.39 | 5:01.97 | 19:27.14 | ||
6:20.52 | 7:38.74 | 8:57.33 | 10:16.24 | |||||||
11:35.38 | 12:55.12 | 14:13.79 | 15:33.64 | |||||||
16:53.20 | 18:12.17 | |||||||||
6 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.78 | 2:29.76 | 3:47.16 | 5:05.88 | 19:31.72 | ||
6:24.72 | 7:44.57 | 9:04.73 | 10:23.85 | |||||||
11:43.47 | 13:03.00 | 14:21.72 | 15:39.41 | |||||||
16:58.38 | 18:16.38 | |||||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.91 | 2:33.16 | 3:52.05 | 5:11.47 | 19:35.94 | ||
6:30.56 | 7:50.91 | 9:11.17 | 10:29.98 | |||||||
11:48.19 | 13:06.85 | 14:25.16 | 15:44.24 | |||||||
17:02.95 | 18:20.80 | |||||||||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:14.17 | 2:33.26 | 3:52.04 | 5:10.86 | 19:50.09 | ||
6:29.68 | 7:50.10 | 9:10.23 | 10:29.26 | |||||||
11:49.05 | 13:08.86 | 14:29.92 | 15:51.06 | |||||||
17:12.18 | 18:32.79 | |||||||||
9 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.69 | 2:33.58 | 3:53.91 | 5:14.88 | 20:14.79 | ||
6:36.65 | 7:58.85 | 9:21.02 | 10:42.90 | |||||||
12:04.91 | 13:27.45 | 14:50.16 | 16:12.78 | |||||||
17:34.90 | 18:55.64 | |||||||||
10 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:11.58 | 2:29.79 | 3:47.87 | 5:08.13 | 20:15.60 | ||
6:27.94 | 7:48.39 | 9:08.67 | 10:30.26 | |||||||
11:53.19 | 13:16.88 | 14:39.54 | 16:03.96 | |||||||
17:28.30 | 18:52.29 | |||||||||
11 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 1:13.71 | 2:34.18 | 3:55.28 | 5:16.43 | 20:55.47 | ||
6:38.25 | 8:01.31 | 9:26.04 | 10:51.88 | |||||||
12:17.71 | 13:44.05 | 15:10.77 | 16:37.53 | |||||||
18:04.10 | 19:31.30 | |||||||||
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 |
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 23.53 | ||||||
2 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 23.93 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 23.97 | ||||||
4 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 24.03 | ||||||
5 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 24.24 | ||||||
6 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 24.56 | ||||||
7 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 24.73 | ||||||
8 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.95 | ||||||
9 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.96 | ||||||
10 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 25.17 | ||||||
11 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 25.41 | ||||||
12 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 25.56 | ||||||
13 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 25.74 | ||||||
14 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 25.76 | ||||||
15 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 25.81 | ||||||
16 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 25.91 | ||||||
17 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 25.93 | ||||||
18 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 26.04 | ||||||
19 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 26.18 | ||||||
20 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.39 | ||||||
21 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 26.43 | ||||||
22 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.44 | ||||||
23 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.58 | ||||||
24 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.84 | ||||||
25 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.17 | ||||||
- | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 |
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.78 | 1:03.54 | |||||
2 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 32.99 | 1:07.07 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.76 | 1:08.40 | |||||
4 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 33.76 | 1:08.68 | |||||
5 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.69 | 1:09.73 | |||||
6 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg Sim | 34.17 | 1:10.57 | |||||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.88 | 1:10.65 | |||||
8 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.65 | 1:10.75 | |||||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.37 | 1:12.04 | |||||
10 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 35.26 | 1:12.73 | |||||
11 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.33 | 1:13.38 | |||||
12 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.38 | 1:13.86 | |||||
13 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.03 | 1:13.89 | |||||
14 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.13 | 1:14.08 | |||||
15 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.00 | 1:15.00 | |||||
- | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Josephine Nielsen-Fernandes | 1996 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.72 | 58.97 | 1:32.12 | 2:07.96 | |||
2 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 28.95 | 1:02.80 | 1:38.66 | 2:14.63 | |||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 29.73 | 1:04.14 | 1:40.03 | 2:15.98 | |||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.86 | 1:03.09 | 1:39.11 | 2:17.24 | |||
5 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 29.54 | 1:04.30 | 1:40.75 | 2:18.01 | |||
6 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 30.42 | 1:05.74 | 1:43.21 | 2:20.57 | |||
7 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.27 | 1:09.73 | 1:45.85 | 2:22.18 | |||
8 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 30.78 | 1:07.39 | 1:45.75 | 2:24.37 | |||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.12 | 1:10.79 | 1:49.51 | 2:28.80 | |||
10 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 31.71 | 1:09.35 | 1:49.06 | 2:28.92 | |||
11 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 33.97 | 1:12.58 | 1:52.77 | 2:33.43 | |||
12 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.22 | 1:08.97 | 1:51.40 | 2:35.75 | |||
13 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 31.19 | 1:09.30 | 1:51.75 | 2:37.15 | |||
14 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 32.07 | 1:11.54 | 1:55.99 | 2:42.08 | |||
Gren 39, 400m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 4:10.01 2012-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:02.94 | 2:09.20 | 3:15.71 | 4:23.15 | |||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:04.94 | 2:14.34 | 3:23.70 | 4:30.97 | |||
3 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:05.53 | 2:16.64 | 3:29.31 | 4:39.93 | |||
4 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:06.59 | 2:19.28 | 3:31.38 | 4:41.93 | |||
5 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.48 | 2:16.81 | 3:30.23 | 4:43.01 | |||
6 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 1:07.76 | 2:19.17 | 3:31.54 | 4:43.45 | |||
7 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 1:08.66 | 2:22.85 | 3:36.33 | 4:48.19 | |||
8 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.79 | 2:23.81 | 3:40.89 | 4:56.75 | |||
9 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg Sim | 1:08.52 | 2:23.56 | 3:40.04 | 4:57.15 | |||
10 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:09.63 | 2:26.42 | 3:45.42 | 5:03.33 | |||
11 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.93 | 2:28.74 | 3:46.40 | 5:03.34 | |||
12 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.64 | 2:32.91 | 3:52.13 | 5:05.50 | |||
13 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:09.11 | 2:28.69 | 3:49.64 | 5:05.80 | |||
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 1:00.55 2013-12-12 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:00.61 2013-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 29.40 | 1:01.55 | |||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.55 | 1:02.74 | |||||
3 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 31.05 | 1:06.13 | |||||
4 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.69 | 1:06.44 | |||||
5 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 31.18 | 1:06.97 | |||||
6 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.54 | 1:07.01 | |||||
7 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:07.25 | |||||
8 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.72 | 1:07.70 | |||||
9 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 31.16 | 1:07.93 | |||||
10 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.25 | 1:08.20 | |||||
11 | Filip Holmqvist | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.17 | 1:09.21 | |||||
12 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.93 | 1:09.57 | |||||
13 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 32.59 | 1:09.60 | |||||
14 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.40 | 1:09.69 | |||||
15 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.24 | 1:09.76 | |||||
16 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 33.23 | 1:11.72 | |||||
17 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 33.70 | 1:11.79 | |||||
18 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 33.97 | 1:12.14 | |||||
19 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.91 | 1:12.61 | |||||
20 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 34.52 | 1:13.04 | |||||
21 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.01 | 1:13.49 | |||||
22 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.69 | 1:14.21 | |||||
23 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.89 | 1:15.66 | |||||
24 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 36.46 | 1:15.88 | |||||
25 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.25 | 1:16.28 | |||||
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 |
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.29 | 1:04.28 | |||||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.15 | 1:08.94 | |||||
2 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 32.27 | 1:08.94 | |||||
4 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 31.31 | 1:09.37 | |||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.40 | 1:09.76 | |||||
6 | Josephine Nielsen-Fernandes | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 31.78 | 1:09.95 | |||||
7 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.95 | 1:10.09 | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.65 | 1:10.49 | |||||
9 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 33.97 | 1:11.30 | |||||
10 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 33.19 | 1:11.43 | |||||
11 | Johanna Andersson | 1996 | Simklubben S 02 | 32.98 | 1:11.73 | |||||
12 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.74 | 1:11.94 | |||||
13 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg Sim | 32.59 | 1:12.08 | |||||
14 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.32 | 1:12.37 | |||||
15 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 33.09 | 1:12.55 | |||||
16 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.90 | 1:12.92 | |||||
17 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.41 | 1:13.31 | |||||
18 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 35.38 | 1:13.90 | |||||
19 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 32.93 | 1:14.60 | |||||
20 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 33.84 | 1:14.73 | |||||
21 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.57 | 1:14.74 | |||||
22 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.85 | 1:15.23 | |||||
23 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.79 | 1:15.31 | |||||
24 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 35.02 | 1:15.57 | |||||
25 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 34.01 | 1:16.40 | |||||
26 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 36.00 | 1:17.18 | |||||
Gren 42, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 30.32 | 1:03.27 | 1:36.43 | 2:09.27 | |||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 32.08 | 1:05.89 | 1:40.24 | 2:13.96 | |||
3 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 31.93 | 1:07.32 | 1:43.36 | 2:19.13 | |||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.60 | 1:06.66 | 1:42.85 | 2:19.31 | |||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 32.88 | 1:09.07 | 1:46.39 | 2:21.12 | |||
6 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 31.55 | 1:07.50 | 1:44.52 | 2:21.14 | |||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.96 | 1:08.64 | 1:45.65 | 2:22.19 | |||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.16 | 1:08.98 | 1:45.94 | 2:22.62 | |||
9 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.84 | 1:08.72 | 1:45.88 | 2:23.42 | |||
10 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 34.12 | 1:10.42 | 1:47.37 | 2:24.10 | |||
11 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 33.36 | 1:09.73 | 1:47.71 | 2:24.89 | |||
12 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.27 | 1:11.08 | 1:48.01 | 2:24.98 | |||
13 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.64 | 1:11.81 | 1:49.08 | 2:26.14 | |||
14 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 36.92 | 1:14.67 | 1:52.93 | 2:30.74 | |||
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.50 | ||||||
2 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 33.61 | ||||||
3 | Johanna Niklasson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.66 | ||||||
4 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 35.39 | ||||||
5 | Josephine Nielsen-Fernandes | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.55 | ||||||
6 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 35.63 | ||||||
7 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 36.04 | ||||||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.12 | ||||||
9 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 36.43 | ||||||
10 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 36.66 | ||||||
11 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 36.90 | ||||||
12 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.24 | ||||||
13 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.33 | ||||||
14 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Alingsås SLS | 37.50 | ||||||
15 | Maja Engström | 2000 | Varberg Sim | 37.51 | ||||||
16 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.68 | ||||||
17 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 37.70 | ||||||
18 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | ||||||
19 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.77 | ||||||
20 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 38.11 | ||||||
21 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.32 | ||||||
22 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.37 | ||||||
23 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.64 | ||||||
24 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 38.70 | ||||||
25 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 39.21 | ||||||
26 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.22 | ||||||
Gren 44, 800m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 8:12.10 2012-01-28 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 8:12.10 2012-01-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.72 | 2:09.27 | 3:16.68 | 4:23.90 | 8:43.11 | ||
5:30.63 | 6:38.06 | 7:41.21 | ||||||||
2 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:01.31 | 2:06.95 | 3:13.91 | 4:20.53 | 8:45.87 | ||
5:27.73 | 6:34.86 | 7:41.81 | ||||||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:01.78 | 2:07.39 | 3:13.85 | 4:20.62 | 8:46.13 | ||
5:27.91 | 6:34.81 | 7:41.42 | ||||||||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:04.12 | 2:12.11 | 3:20.01 | 4:27.59 | 8:51.15 | ||
5:34.64 | 6:41.60 | 7:47.86 | ||||||||
5 | Albin Lövgren | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:04.35 | 2:12.59 | 3:21.07 | 4:29.68 | 8:56.70 | ||
5:36.29 | 6:44.82 | 7:52.42 | ||||||||
6 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 1:03.46 | 2:10.33 | 3:18.24 | 4:27.39 | 9:05.41 | ||
5:36.36 | 6:46.45 | 7:56.28 | ||||||||
7 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 1:07.34 | 2:18.39 | 3:28.84 | 4:39.70 | 9:20.72 | ||
5:51.22 | 7:02.35 | 8:12.83 | ||||||||
8 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.94 | 2:15.85 | 3:26.91 | 4:38.82 | 9:28.72 | ||
5:51.39 | 7:04.67 | 8:17.55 | ||||||||
9 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 1:07.36 | 2:19.59 | 3:31.84 | 4:43.80 | 9:28.90 | ||
5:55.79 | 7:07.73 | 8:19.23 | ||||||||
10 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:04.06 | 2:14.37 | 3:25.87 | 4:38.69 | 9:30.28 | ||
5:51.75 | 7:05.14 | 8:17.98 | ||||||||
11 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:06.86 | 2:19.73 | 3:32.24 | 4:44.71 | 9:35.56 | ||
5:57.45 | 7:09.65 | 8:23.15 | ||||||||
12 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.55 | 2:19.75 | 3:33.77 | 4:50.16 | 9:58.74 | ||
6:06.09 | 7:23.86 | 8:42.57 | ||||||||
- | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2014 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:37 |