Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | SSF/Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.26 | 1:08.60 | 1:46.40 | 2:25.42 | |||
2 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.41 | 1:09.20 | 1:48.11 | 2:27.16 | |||
3 | Ida Johansson | 1996 | Örebro Simallians | 34.09 | 1:13.76 | 1:54.84 | 2:36.70 | |||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 35.16 | 1:14.14 | 1:55.28 | 2:36.86 | |||
5 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.83 | 1:13.96 | 1:55.78 | 2:38.26 | |||
6 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.05 | 1:17.75 | 2:01.45 | 2:45.33 | |||
7 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.90 | 1:25.03 | 2:13.89 | 3:01.33 | |||
8 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.43 | 1:28.35 | 2:19.20 | 3:09.42 | |||
9 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.55 | 1:30.34 | 2:26.79 | 3:23.65 | |||
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 28.68 | 1:03.29 | 1:42.42 | 2:13.62 | |||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 28.06 | 1:02.72 | 1:45.46 | 2:16.89 | |||
3 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.28 | 1:05.20 | 1:45.78 | 2:19.04 | |||
4 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.10 | 1:07.03 | 1:46.23 | 2:21.43 | |||
5 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.84 | 1:07.78 | 1:51.59 | 2:23.99 | |||
6 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.20 | 1:08.02 | 1:51.81 | 2:24.49 | |||
7 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.84 | 1:08.15 | 1:52.53 | 2:24.83 | |||
8 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.56 | 1:06.27 | 1:52.25 | 2:26.37 | |||
9 | Leon Lindström | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.18 | 1:07.84 | 1:53.48 | 2:28.15 | |||
10 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 31.69 | 1:10.16 | 1:53.37 | 2:29.40 | |||
11 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 31.64 | 1:11.62 | 1:53.58 | 2:29.70 | |||
12 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.82 | 1:12.75 | 1:56.90 | 2:29.97 | |||
13 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 31.62 | 1:08.38 | 1:54.85 | 2:31.05 | |||
14 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.01 | 1:09.42 | 1:57.32 | 2:31.06 | |||
15 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 32.19 | 1:12.23 | 1:57.70 | 2:34.74 | |||
16 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.51 | 1:14.71 | 1:59.56 | 2:35.85 | |||
17 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.36 | 1:17.71 | 2:03.67 | 2:37.60 | |||
18 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 31.79 | 1:12.91 | 2:01.98 | 2:38.97 | |||
19 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.29 | 1:17.09 | 2:02.84 | 2:39.03 | |||
20 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 32.03 | 1:15.68 | 2:02.38 | 2:40.18 | |||
21 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.94 | 1:15.03 | 2:05.77 | 2:40.88 | |||
22 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 38.26 | 1:24.18 | 2:10.62 | 2:47.66 | |||
23 | Gustav Raittila | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.40 | 1:21.76 | 2:17.87 | 2:59.32 | |||
24 | Martin Emmoth | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 36.24 | 1:21.86 | 2:17.06 | 3:00.19 | |||
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.58 | 1:02.32 | 1:36.61 | 2:10.20 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.51 | 1:05.16 | 1:38.76 | 2:10.93 | |||
3 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.12 | 1:03.07 | 1:37.37 | 2:11.48 | |||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.33 | 1:06.73 | 1:41.57 | 2:16.34 | |||
5 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 31.17 | 1:05.79 | 1:41.77 | 2:16.71 | |||
6 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.84 | 1:09.30 | 1:44.84 | 2:20.31 | |||
7 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.52 | 1:07.78 | 1:45.90 | 2:21.41 | |||
8 | Elin Zetterberg | 1998 | Falu Simsällskap | 31.43 | 1:07.50 | 1:44.22 | 2:21.56 | |||
9 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.89 | 1:06.64 | 1:44.25 | 2:21.87 | |||
10 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 34.08 | 1:10.97 | 1:49.29 | 2:25.90 | |||
11 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 33.55 | 1:11.08 | 1:50.12 | 2:26.46 | |||
12 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 34.46 | 1:12.14 | 1:50.27 | 2:26.73 | |||
13 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.90 | 1:13.65 | 1:49.95 | 2:26.93 | |||
14 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.03 | 1:11.68 | 1:51.90 | 2:30.43 | |||
15 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.27 | 1:13.56 | 1:53.48 | 2:32.29 | |||
16 | Denice Olsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 35.37 | 1:15.48 | 1:57.27 | 2:36.50 | |||
17 | Liva Bihre | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.99 | 1:12.82 | 1:54.16 | 2:36.73 | |||
18 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 34.58 | 1:14.04 | 1:57.07 | 2:38.70 | |||
19 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.19 | 1:18.49 | 1:59.91 | 2:39.46 | |||
20 | Anncharlott Smedberg | 1998 | Örebro Simallians | 36.50 | 1:18.61 | 2:01.29 | 2:42.28 | |||
21 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 35.20 | 1:14.75 | 2:00.00 | 2:44.89 | |||
22 | Stefanie Nilsson | 1998 | Simsällskapet Mora | 37.80 | 1:21.16 | 2:06.02 | 2:49.43 | |||
- | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:02.81 | 2:09.38 | 3:16.31 | 4:23.32 | 16:48.22 | ||
5:30.82 | 6:38.47 | 7:46.39 | 8:53.99 | |||||||
10:02.50 | 11:10.85 | 12:19.03 | 13:27.16 | |||||||
14:36.02 | 15:44.58 | |||||||||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:03.80 | 2:11.03 | 3:18.13 | 4:25.57 | 16:49.43 | ||
5:33.16 | 6:40.45 | 7:47.77 | 8:55.00 | |||||||
10:02.82 | 11:10.68 | 12:18.91 | 13:27.41 | |||||||
14:36.39 | 15:44.57 | |||||||||
3 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 1:05.25 | 2:16.06 | 3:27.74 | 4:39.49 | 17:48.14 | ||
5:51.17 | 7:03.66 | 8:14.93 | 9:26.32 | |||||||
10:37.42 | 11:49.36 | 13:01.70 | 14:14.09 | |||||||
15:26.79 | 16:38.00 | |||||||||
4 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 1:05.06 | 2:16.17 | 3:27.53 | 4:40.55 | 18:04.73 | ||
5:54.36 | 7:08.04 | 8:20.66 | 9:33.53 | |||||||
10:46.60 | 12:00.93 | 13:15.21 | 14:28.48 | |||||||
15:42.47 | 16:53.68 | |||||||||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:02.70 | 2:12.17 | 3:23.26 | 4:34.83 | 18:08.21 | ||
5:47.87 | 7:01.25 | 8:14.76 | 9:30.16 | |||||||
10:45.20 | 11:59.69 | 13:13.60 | 14:28.81 | |||||||
15:42.78 | 16:56.35 | |||||||||
6 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:08.31 | 2:22.93 | 3:39.93 | 4:56.98 | 18:47.86 | ||
6:12.27 | 7:27.87 | 8:44.28 | 9:59.22 | |||||||
11:14.79 | 12:30.91 | 13:47.29 | 15:03.11 | |||||||
16:18.28 | 17:33.20 | |||||||||
7 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:08.47 | 2:23.09 | 3:36.68 | 4:51.73 | 18:49.64 | ||
6:06.78 | 7:22.68 | 8:39.15 | 9:55.57 | |||||||
11:12.55 | 12:29.00 | 13:45.88 | 15:02.94 | |||||||
16:18.87 | 17:35.21 | |||||||||
8 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.40 | 2:36.34 | 3:58.38 | 5:20.08 | 20:10.78 | ||
6:42.13 | 8:02.62 | 9:24.16 | 10:45.01 | |||||||
12:06.55 | 13:28.36 | 14:51.03 | 16:12.14 | |||||||
17:33.58 | 18:13.47 | |||||||||
9 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:12.69 | 2:35.57 | 3:58.99 | 5:24.41 | 21:13.62 | ||
6:48.07 | 8:12.84 | 9:41.07 | 11:09.53 | |||||||
12:35.74 | 14:03.01 | 15:33.15 | 17:01.09 | |||||||
18:29.51 | 19:53.86 | |||||||||
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.65 | 1:04.66 | 1:38.49 | 2:10.86 | |||
2 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 31.01 | 1:04.69 | 1:38.82 | 2:11.31 | |||
3 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.58 | 1:04.27 | 1:39.82 | 2:16.41 | |||
4 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 31.72 | 1:06.39 | 1:42.37 | 2:18.73 | |||
5 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 32.97 | 1:08.64 | 1:45.12 | 2:19.46 | |||
6 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 32.39 | 1:08.08 | 1:44.95 | 2:20.85 | |||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.94 | 1:09.02 | 1:45.50 | 2:20.88 | |||
8 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.89 | 1:08.36 | 1:45.50 | 2:21.12 | |||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.03 | 1:09.19 | 1:46.82 | 2:21.39 | |||
10 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.51 | 1:07.35 | 1:44.50 | 2:21.49 | |||
11 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.83 | 1:08.20 | 1:44.97 | 2:21.81 | |||
12 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 33.50 | 1:11.71 | 1:49.92 | 2:27.54 | |||
13 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.65 | 1:11.19 | 1:49.99 | 2:27.91 | |||
14 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 34.17 | 1:11.66 | 1:50.56 | 2:28.75 | |||
15 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 34.63 | 1:12.64 | 1:51.12 | 2:29.65 | |||
16 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 32.26 | 1:09.57 | 1:50.77 | 2:32.60 | |||
17 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 33.36 | 1:11.46 | 1:52.66 | 2:33.91 | |||
18 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 35.06 | 1:16.12 | 1:59.35 | 2:43.07 | |||
- | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:04.50 | 2:12.09 | 3:21.69 | 4:29.67 | |||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:08.07 | 2:23.89 | 3:40.52 | 4:54.00 | |||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:11.27 | 2:27.77 | 3:45.58 | 4:59.20 | |||
4 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:09.16 | 2:27.17 | 3:43.49 | 4:59.85 | |||
5 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:10.33 | 2:27.51 | 3:45.62 | 5:03.70 | |||
6 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:09.52 | 2:27.63 | 3:47.20 | 5:09.47 | |||
7 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:13.70 | 2:34.06 | 3:54.97 | 5:10.97 | |||
8 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:13.13 | 2:34.91 | 3:55.09 | 5:11.98 | |||
9 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:11.54 | 2:30.36 | 3:51.60 | 5:12.08 | |||
10 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:10.58 | 2:31.67 | 3:53.67 | 5:16.21 | |||
11 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:11.66 | 2:32.24 | 3:54.63 | 5:16.99 | |||
12 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.74 | 2:35.97 | 3:57.51 | 5:18.75 | |||
13 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:17.40 | 2:40.29 | 4:02.57 | 5:21.84 | |||
14 | Alexander Karlsson | 1999 | Simklubben Nautilus | 1:13.54 | 2:37.23 | 4:02.07 | 5:26.01 | |||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:15.16 | 2:38.75 | 4:06.57 | 5:30.00 | TL-beslut | ||
16 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:17.90 | 2:43.70 | 4:10.52 | 5:36.25 | |||
17 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:20.94 | 2:47.94 | 4:16.21 | 5:43.95 | |||
18 | Emil Westling | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 1:21.04 | 2:50.20 | 4:19.14 | 5:44.34 | |||
19 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 1:19.12 | 2:50.13 | 4:21.34 | 5:44.69 | |||
20 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:20.51 | 2:49.75 | 4:21.18 | 5:48.57 | |||
21 | Dennis Tillquist | 1999 | Simklubben Nautilus | 1:17.39 | 2:50.00 | 4:20.78 | 5:48.78 | |||
22 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:18.58 | 2:50.79 | 4:23.70 | 5:55.75 | |||
23 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 1:22.02 | 2:59.73 | 4:39.14 | 6:12.08 | |||
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.13 | 1:12.53 | 1:58.92 | 2:34.49 | |||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.14 | 1:15.70 | 1:58.67 | 2:36.75 | |||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.47 | 1:15.68 | 2:00.75 | 2:38.17 | |||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.47 | 1:14.85 | 2:02.68 | 2:39.59 | |||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.88 | 1:16.51 | 2:04.91 | 2:43.41 | |||
6 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.19 | 1:19.09 | 2:07.38 | 2:44.10 | |||
7 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.91 | 1:21.03 | 2:06.13 | 2:45.43 | |||
8 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 34.95 | 1:19.60 | 2:06.33 | 2:45.74 | |||
9 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 39.39 | 1:24.64 | 2:07.36 | 2:46.82 | |||
10 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.62 | 1:18.43 | 2:06.65 | 2:46.85 | |||
11 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.97 | 1:18.14 | 2:08.85 | 2:46.86 | |||
12 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.60 | 1:19.48 | 2:07.89 | 2:48.50 | |||
13 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.32 | 1:23.19 | 2:12.94 | 2:49.14 | |||
14 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.16 | 1:16.82 | 2:10.00 | 2:51.02 | |||
15 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.41 | 1:23.85 | 2:08.48 | 2:51.73 | |||
16 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.63 | 1:23.31 | 2:12.15 | 2:53.03 | |||
17 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.28 | 1:21.30 | 2:15.49 | 2:53.91 | |||
18 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.70 | 1:21.23 | 2:14.81 | 2:53.95 | |||
19 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 40.57 | 1:26.71 | 2:15.78 | 2:54.38 | |||
20 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.10 | 1:23.57 | 2:15.93 | 2:54.51 | |||
21 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.06 | 1:24.62 | 2:14.45 | 2:55.30 | |||
22 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.72 | 1:20.56 | 2:15.10 | 2:55.75 | |||
23 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 39.39 | 1:22.71 | 2:18.65 | 2:56.25 | |||
24 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 39.41 | 1:26.81 | 2:16.32 | 3:01.23 | |||
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 34.13 | 1:13.10 | 1:54.11 | 2:35.66 | |||
2 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.28 | 1:17.92 | 2:00.38 | 2:43.42 | |||
3 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 37.03 | 1:19.23 | 2:03.94 | 2:48.96 | |||
4 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 37.10 | 1:21.40 | 2:06.92 | 2:53.62 | |||
5 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 39.17 | 1:23.73 | 2:09.63 | 2:53.74 | |||
6 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.20 | 1:22.80 | 2:08.74 | 2:54.15 | |||
7 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 37.73 | 1:22.16 | 2:09.54 | 2:55.95 | |||
8 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.68 | 1:25.36 | 2:11.74 | 2:56.43 | |||
9 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.19 | 1:27.40 | 2:18.24 | 3:07.92 | |||
- | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.96 | 1:07.65 | |||||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.78 | 1:09.21 | |||||
3 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 33.43 | 1:09.64 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.17 | 1:09.79 | |||||
5 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 35.04 | 1:10.70 | |||||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.11 | 1:12.57 | |||||
7 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.09 | 1:12.85 | |||||
8 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.83 | 1:13.67 | |||||
9 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.68 | 1:14.02 | |||||
10 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 36.66 | 1:14.62 | |||||
11 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 36.79 | 1:15.02 | |||||
12 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 37.54 | 1:17.50 | |||||
13 | Ella Östling | 1997 | Simsällskapet Mora | 37.75 | 1:18.46 | |||||
13 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.73 | 1:18.46 | |||||
15 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 38.67 | 1:20.23 | |||||
16 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 40.23 | 1:20.96 | |||||
17 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 39.34 | 1:21.36 | |||||
18 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 38.48 | 1:22.33 | |||||
19 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 39.49 | 1:23.63 | |||||
20 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.75 | 1:24.52 | |||||
21 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.36 | 1:26.71 | |||||
22 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 48.28 | 1:40.43 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.73 | 1:05.50 | |||||
2 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 30.59 | 1:06.20 | |||||
3 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 31.63 | 1:06.59 | |||||
4 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.58 | 1:07.55 | |||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.10 | 1:07.58 | |||||
6 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.69 | 1:07.67 | |||||
7 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 31.91 | 1:09.05 | |||||
8 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 31.99 | 1:09.08 | |||||
9 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.98 | 1:12.16 | |||||
10 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 32.91 | 1:13.74 | |||||
11 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.08 | 1:14.07 | |||||
12 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 35.52 | 1:17.17 | |||||
13 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.96 | 1:20.43 | |||||
14 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 36.13 | 1:24.23 | |||||
15 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 37.03 | 1:26.96 | |||||
- | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | DNS | ||||||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
- | William Karlström | 1998 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:13.02 | 2:34.25 | 4:00.67 | 5:11.04 | |||
2 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 1:08.89 | 2:26.14 | 3:58.79 | 5:11.56 | |||
3 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 1:20.27 | 2:51.92 | 4:29.45 | 5:47.52 | |||
4 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 1:20.11 | 2:57.21 | 4:37.34 | 5:54.63 | |||
5 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:26.11 | 2:56.04 | 4:41.91 | 6:01.31 | |||
6 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:37.83 | 3:12.08 | 5:03.31 | 6:30.97 | |||
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar [1996] | 1996 | Västerås Simsällskap | 4:11.68 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 30.13 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Fredrik Byström | 1996 | 33.80 | 1:12.60 | 2:14.46 | ||||||
Max Östberg | 1996 | 27.35 | 59.57 | 3:14.03 | ||||||
Gunnar Granlund | 1996 | 27.11 | 57.65 | 4:11.68 | ||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 | 1997 | Upsala Simsällskap | 4:17.05 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 31.36 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
David Wimmerstedt | 1997 | 33.27 | 1:12.57 | 2:19.21 | ||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 27.88 | 1:00.90 | 3:20.11 | ||||||
Leon Lindström | 1996 | 26.44 | 56.94 | 4:17.05 | ||||||
3 | Harnäs Sku Herrar [1996] | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:28.99 | ||||||
Linus Rhodin | 1996 | 31.06 | 1:05.87 | 1:05.87 | ||||||
Samuel Hillman | 1997 | 35.72 | 1:18.25 | 2:24.12 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 28.82 | 1:04.22 | 3:28.34 | ||||||
Carl Christoffersson | 1997 | 28.19 | 1:00.65 | 4:28.99 | ||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 2 | 1997 | Upsala Simsällskap | 4:37.18 | ||||||
Axel Dahlbom | 1996 | 31.39 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Roger Öncu | 1997 | 39.85 | 1:27.20 | 2:32.85 | ||||||
Fredrik Nilsson | 1997 | 29.04 | 1:03.38 | 3:36.23 | ||||||
John Bankefors | 1996 | 28.14 | 1:00.95 | 4:37.18 | ||||||
5 | Strängnäs Ssherrar [1996] | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 4:58.69 | ||||||
Andreas Westerlund | 1996 | 35.47 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Magnus Orhammar | 1996 | 35.84 | 1:22.62 | 2:36.70 | ||||||
Johan Edebrink | 1996 | 31.37 | 1:08.97 | 3:45.67 | ||||||
Martin Emmoth | 1997 | 34.14 | 1:13.02 | 4:58.69 | ||||||
6 | Harnäs Sku Lag 2 | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 5:11.96 | ||||||
Axel Nyman | 1998 | 36.69 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Adam Wåhlander | 1998 | 41.15 | 1:27.86 | 2:45.87 | ||||||
Oskar Wåhlander | 1996 | 35.40 | 1:17.37 | 4:03.24 | ||||||
Svante Cyrén | 1998 | 31.83 | 1:08.72 | 5:11.96 | ||||||
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 1996 | Västerås Simsällskap | 4:12.39 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 29.94 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Ida Fahlborg | 1996 | 30.14 | 1:03.52 | 2:05.12 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 30.03 | 1:02.44 | 3:07.56 | ||||||
Amanda Löfgren | 1997 | 30.96 | 1:04.83 | 4:12.39 | ||||||
2 | Filipstad Damer [1996] | 1996 | Filipstads Simklubb | 4:21.59 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 31.03 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Elin Höjd | 1996 | 32.33 | 1:08.37 | 2:14.08 | ||||||
Amanda Persson | 1996 | 29.84 | 1:03.19 | 3:17.27 | ||||||
Lina Andersson | 1996 | 29.95 | 1:04.32 | 4:21.59 | ||||||
3 | Karlstads SS F16 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:30.59 | ||||||
Maja Linderholm | 1996 | 31.62 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Josefin Ericson | 1999 | 32.51 | 1:09.92 | 2:16.48 | ||||||
Linn Gustafsson | 1998 | 32.29 | 1:08.18 | 3:24.66 | ||||||
Elvira Eklund Ramböl | 1997 | 31.63 | 1:05.93 | 4:30.59 | ||||||
4 | Harnäs Sku Damer [1997] | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:32.02 | ||||||
Louise Zettergren | 1997 | 30.77 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Emelie Hansson | 1997 | 32.06 | 1:07.50 | 2:11.84 | ||||||
Moa Tengqvist | 1997 | 34.36 | 1:15.16 | 3:27.00 | ||||||
Felicia Forslund | 1997 | 30.67 | 1:05.02 | 4:32.02 | ||||||
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.27 | 1:02.42 | 1:36.90 | 2:12.42 | |||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.73 | 1:03.92 | 1:39.83 | 2:17.29 | |||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.06 | 1:05.23 | 1:41.86 | 2:19.18 | |||
4 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.45 | 1:07.11 | 1:45.34 | 2:20.29 | |||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.21 | 1:05.19 | 1:42.19 | 2:23.45 | |||
6 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.08 | 1:06.47 | 1:45.47 | 2:25.00 | |||
7 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.06 | 1:07.85 | 1:47.30 | 2:27.45 | |||
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.97 | 1:09.57 | 1:52.09 | 2:26.40 | |||
2 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 33.42 | 1:13.24 | 1:57.12 | 2:30.14 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.04 | 1:09.88 | 1:55.14 | 2:30.28 | |||
4 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.25 | 1:11.97 | 1:56.32 | 2:31.82 | |||
5 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.35 | 1:12.42 | 2:00.47 | 2:37.58 | |||
6 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.67 | 1:17.01 | 2:02.48 | 2:40.18 | |||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.30 | 1:16.24 | 2:01.97 | 2:41.53 | |||
8 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.76 | 1:17.51 | 2:06.41 | 2:43.93 | |||
9 | Emilia Franzén | 1997 | Nyköpings Simsällskap | 35.70 | 1:17.40 | 2:09.07 | 2:46.20 | |||
10 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 34.28 | 1:17.68 | 2:06.74 | 2:47.40 | |||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.94 | 1:14.85 | 2:06.35 | 2:47.75 | |||
12 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.86 | 1:20.74 | 2:07.95 | 2:48.15 | |||
13 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 36.35 | 1:18.94 | 2:10.43 | 2:49.39 | |||
14 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 37.27 | 1:23.40 | 2:15.95 | 2:54.14 | |||
15 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.64 | 1:24.58 | 2:14.44 | 2:54.25 | |||
16 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.82 | 1:25.18 | 2:15.91 | 2:57.46 | |||
17 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 38.44 | 1:22.93 | 2:15.77 | 2:59.29 | |||
18 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.74 | 1:27.50 | 2:17.25 | 3:00.53 | |||
19 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.00 | 1:29.25 | 2:20.74 | 3:01.44 | |||
20 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 49.63 | 1:43.28 | 2:37.74 | 3:19.13 | |||
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 29.20 | 1:02.01 | 1:35.09 | 2:06.09 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.20 | 1:01.66 | 1:34.72 | 2:06.88 | |||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 29.27 | 1:02.79 | 1:37.43 | 2:11.76 | |||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.57 | 1:03.68 | 1:39.91 | 2:14.00 | |||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.32 | 1:03.89 | 1:40.21 | 2:14.18 | |||
6 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 30.96 | 1:04.64 | 1:40.10 | 2:14.90 | |||
7 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.78 | 1:06.51 | 1:42.66 | 2:17.63 | |||
8 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.28 | 1:05.22 | 1:42.91 | 2:17.83 | |||
9 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 30.26 | 1:04.61 | 1:42.42 | 2:19.74 | |||
10 | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | 31.70 | 1:07.29 | 1:44.03 | 2:20.30 | |||
11 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 30.62 | 1:06.22 | 1:44.03 | 2:20.54 | |||
12 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.29 | 1:07.00 | 1:44.70 | 2:21.11 | |||
13 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.22 | 1:07.76 | 1:45.90 | 2:24.91 | |||
14 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 32.23 | 1:09.92 | 1:49.37 | 2:26.25 | |||
15 | Axel Nyman | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.68 | 1:09.35 | 1:48.66 | 2:27.39 | |||
16 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.15 | 1:12.89 | 1:52.56 | 2:28.22 | |||
17 | William Karlström | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.54 | 1:12.25 | 1:53.91 | 2:32.36 | |||
18 | Svante Cyrén | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.11 | 1:13.23 | 1:53.76 | 2:34.36 | |||
19 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 36.06 | 1:18.20 | 2:02.00 | 2:43.47 | |||
20 | Adam Wåhlander | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.75 | 1:20.31 | 2:04.64 | 2:44.89 | |||
- | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.15 | 1:01.47 | |||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.73 | 1:05.62 | |||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.72 | 1:06.06 | |||||
3 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.98 | 1:06.06 | |||||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.11 | 1:06.29 | |||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.06 | 1:07.30 | |||||
7 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.89 | 1:07.57 | |||||
8 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 32.97 | 1:07.65 | |||||
9 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.96 | 1:07.70 | |||||
10 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.52 | 1:07.77 | |||||
11 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 32.80 | 1:07.78 | |||||
12 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 33.08 | 1:08.69 | |||||
13 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.93 | 1:08.76 | |||||
14 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 32.88 | 1:08.81 | |||||
15 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 32.46 | 1:09.34 | |||||
16 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.64 | 1:09.87 | |||||
17 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.85 | 1:09.88 | |||||
18 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.28 | 1:10.15 | |||||
19 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.60 | 1:10.63 | |||||
20 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.64 | 1:11.03 | |||||
21 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.39 | 1:11.77 | |||||
22 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.19 | 1:11.83 | |||||
- | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.38 | 1:06.06 | |||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | 1:06.74 | |||||
3 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.87 | 1:09.77 | |||||
4 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.80 | 1:13.97 | |||||
5 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.55 | 1:15.09 | |||||
6 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 37.74 | 1:16.01 | |||||
7 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.86 | 1:16.31 | |||||
8 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.07 | 1:16.75 | |||||
9 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 36.58 | 1:16.91 | |||||
10 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | 1:17.02 | |||||
11 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 37.96 | 1:18.30 | |||||
12 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 38.25 | 1:18.65 | |||||
13 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.78 | 1:18.82 | |||||
14 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.57 | 1:18.98 | |||||
15 | Alexander Karlsson | 1999 | Simklubben Nautilus | 37.64 | 1:19.97 | |||||
16 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.06 | 1:20.77 | |||||
17 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.46 | 1:20.79 | |||||
18 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.57 | 1:21.08 | |||||
19 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.72 | 1:21.94 | |||||
20 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.91 | 1:23.14 | |||||
21 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.53 | 1:23.38 | |||||
22 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.81 | 1:23.62 | |||||
- | Johan Karlsson | 1999 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 36.22 | 1:15.84 | 1:56.82 | 2:38.68 | |||
2 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 36.39 | 1:18.49 | 2:02.45 | 2:46.53 | |||
3 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.54 | 1:26.65 | 2:12.57 | 2:58.44 | |||
4 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.61 | 1:23.78 | 2:11.06 | 2:58.93 | |||
5 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.32 | 1:28.11 | 2:15.52 | 3:01.89 | |||
6 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.34 | 1:29.85 | 2:18.61 | 3:06.22 | |||
7 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.18 | 1:36.07 | 2:29.75 | 3:18.53 | |||
8 | Ella Östling | 1997 | Simsällskapet Mora | 44.61 | 1:36.69 | 2:32.70 | 3:25.88 | |||
9 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 45.82 | 1:38.77 | 2:34.69 | 3:27.88 | |||
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 27.64 | 57.91 | 1:28.14 | 1:57.45 | |||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 28.08 | 58.04 | 1:28.47 | 1:58.26 | |||
3 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.73 | 57.94 | 1:29.43 | 2:00.36 | |||
4 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.95 | 58.80 | 1:30.87 | 2:03.45 | |||
5 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 28.40 | 59.47 | 1:31.71 | 2:03.71 | |||
6 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 28.61 | 1:00.62 | 1:33.45 | 2:05.09 | |||
7 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 28.85 | 1:00.77 | 1:33.07 | 2:05.62 | |||
8 | Leon Lindström | 1996 | Upsala Simsällskap | 28.26 | 59.97 | 1:32.88 | 2:06.22 | |||
9 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 28.67 | 1:01.53 | 1:34.49 | 2:06.61 | |||
10 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.17 | 1:01.83 | 1:35.10 | 2:07.97 | |||
11 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.27 | 1:02.02 | 1:35.96 | 2:08.91 | |||
12 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.57 | 1:01.30 | 1:35.88 | 2:09.92 | |||
13 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.99 | 1:03.78 | 1:37.21 | 2:10.19 | |||
14 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 28.85 | 1:01.53 | 1:36.18 | 2:10.26 | |||
15 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.64 | 1:03.38 | 1:38.46 | 2:11.82 | |||
15 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.69 | 1:04.80 | 1:38.45 | 2:11.82 | |||
17 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 30.05 | 1:03.79 | 1:39.05 | 2:13.36 | |||
18 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.49 | 1:03.08 | 1:38.30 | 2:13.58 | |||
19 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 29.37 | 1:03.17 | 1:38.53 | 2:13.86 | |||
20 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 30.30 | 1:04.88 | 1:40.58 | 2:15.87 | |||
21 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.73 | 1:05.00 | 1:41.53 | 2:16.20 | |||
22 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.45 | 1:06.05 | 1:42.71 | 2:17.67 | |||
23 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.40 | 1:07.56 | 1:43.83 | 2:18.51 | |||
24 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 32.03 | 1:08.75 | 1:47.12 | 2:23.86 | |||
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.73 | 1:04.76 | |||||
2 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.76 | 1:05.86 | |||||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.77 | 1:09.66 | |||||
4 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.97 | 1:11.82 | |||||
5 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 34.37 | 1:13.05 | |||||
6 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.66 | 1:14.83 | |||||
7 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 34.20 | 1:16.67 | |||||
8 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 35.61 | 1:18.32 | |||||
9 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 35.61 | 1:18.42 | |||||
10 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.87 | 1:21.49 | |||||
11 | Denice Olsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 39.21 | 1:26.24 | |||||
12 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 38.96 | 1:31.09 | |||||
13 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.09 | 1:33.04 | |||||
14 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.10 | 1:33.40 | |||||
15 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 42.69 | 1:39.68 | |||||
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:07.03 | 2:24.15 | 3:50.24 | 5:00.17 | |||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:09.16 | 2:28.00 | 3:58.73 | 5:08.82 | |||
3 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 1:09.78 | 2:36.82 | 4:08.12 | 5:23.23 | |||
4 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 1:13.86 | 2:45.38 | 4:11.89 | 5:28.28 | |||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.27 | 2:51.11 | 4:31.33 | 5:51.42 | |||
6 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 1:31.28 | 3:07.98 | 4:42.55 | 6:02.47 | |||
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.08 | 1:08.77 | |||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.84 | 1:11.45 | |||||
3 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.50 | 1:17.30 | |||||
4 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.14 | 1:18.49 | |||||
5 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 35.89 | 1:19.01 | |||||
6 | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.99 | 1:19.89 | |||||
7 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.40 | 1:21.20 | |||||
8 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.67 | 1:22.16 | |||||
9 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.41 | 1:22.56 | |||||
10 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.68 | 1:23.38 | |||||
11 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.56 | 1:23.92 | |||||
12 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.02 | 1:24.92 | |||||
13 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.85 | 1:24.98 | |||||
14 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.96 | 1:25.35 | |||||
15 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.94 | 1:26.32 | |||||
16 | Ebba Wiklund | 2000 | Deje Simsällskap | 38.95 | 1:27.04 | |||||
17 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.68 | 1:29.17 | |||||
18 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 40.62 | 1:29.25 | |||||
19 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.15 | 1:29.80 | |||||
20 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 43.65 | 1:32.65 | |||||
- | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.72 | 1:14.55 | |||||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.81 | 1:14.68 | |||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.25 | 1:21.16 | |||||
4 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.43 | 1:22.07 | |||||
5 | Johan Karlsson | 1999 | Simklubben Solsta | 38.59 | 1:22.80 | |||||
6 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.89 | 1:24.49 | |||||
7 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 40.06 | 1:25.21 | |||||
8 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.40 | 1:25.46 | |||||
9 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 40.53 | 1:25.50 | |||||
10 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.34 | 1:26.15 | |||||
11 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 41.94 | 1:27.61 | |||||
12 | Emil Westling | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 41.59 | 1:28.10 | |||||
13 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.36 | 1:28.32 | |||||
14 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.65 | 1:28.83 | |||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.05 | 1:28.85 | |||||
16 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 42.89 | 1:28.94 | |||||
17 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 41.63 | 1:29.13 | |||||
18 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 41.96 | 1:29.16 | |||||
19 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.06 | 1:29.84 | |||||
20 | Alexander Karlsson | 1999 | Simklubben Nautilus | 42.90 | 1:32.27 | |||||
21 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 43.91 | 1:33.08 | |||||
22 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.45 | 1:33.20 | |||||
23 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.92 | 1:34.06 | |||||
24 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.76 | 1:38.39 | |||||
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.85 | 2:17.66 | 3:28.63 | 4:39.82 | 9:22.92 | ||
5:50.93 | 7:02.12 | 8:13.33 | ||||||||
2 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:07.20 | 2:18.16 | 3:29.25 | 4:40.80 | 9:28.40 | ||
5:52.85 | 7:05.50 | 8:18.02 | ||||||||
3 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:07.80 | 2:21.51 | 3:36.47 | 4:51.14 | 9:46.14 | ||
6:05.48 | 7:19.92 | 8:34.09 | ||||||||
4 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 1:08.41 | 2:23.39 | 3:38.72 | 4:53.71 | 9:49.05 | ||
6:09.43 | 7:24.31 | 8:38.67 | ||||||||
5 | Ida Johansson | 1996 | Örebro Simallians | 1:10.51 | 2:25.22 | 3:40.26 | 4:54.76 | 9:49.16 | ||
6:09.13 | 7:22.65 | 8:36.87 | ||||||||
6 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:11.69 | 2:27.04 | 3:44.13 | 5:01.84 | 10:10.89 | ||
6:20.27 | 7:38.57 | 8:55.83 | ||||||||
7 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:13.01 | 2:32.72 | 3:53.06 | 5:13.51 | 10:25.73 | ||
6:33.81 | 7:53.35 | 9:11.83 | ||||||||
8 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 1:13.25 | 2:32.69 | 3:52.39 | 5:12.50 | 10:25.86 | ||
6:32.44 | 7:52.90 | 9:11.78 | ||||||||
9 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 1:14.53 | 2:34.21 | 3:54.12 | 5:13.58 | 10:34.06 | ||
6:33.85 | 7:54.14 | 9:15.06 | ||||||||
10 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.19 | 2:40.25 | 4:06.85 | 5:33.72 | 11:22.50 | ||
7:00.39 | 8:28.34 | 9:55.90 | ||||||||
11 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 1:20.23 | 2:48.31 | 4:17.14 | 5:46.35 | 11:43.91 | ||
7:15.02 | 8:44.79 | 10:14.71 | ||||||||
12 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 1:19.94 | 2:48.92 | 4:19.73 | 5:50.38 | 11:48.73 | ||
7:21.82 | 8:52.34 | 10:23.12 | ||||||||
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 30.12 | 1:01.26 | |||||
2 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 30.87 | 1:02.50 | |||||
3 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.93 | 1:03.06 | |||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.45 | 1:06.82 | |||||
4 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.23 | 1:06.82 | |||||
6 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.28 | 1:07.23 | |||||
7 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.53 | 1:07.26 | |||||
8 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.57 | 1:07.52 | |||||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.45 | 1:07.55 | |||||
10 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 32.27 | 1:07.59 | |||||
11 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 33.48 | 1:09.25 | |||||
12 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 33.64 | 1:10.19 | |||||
13 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 34.42 | 1:10.93 | |||||
14 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 1:12.18 | |||||
15 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.34 | 1:12.22 | |||||
16 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.32 | 1:12.72 | |||||
17 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 36.03 | 1:14.55 | |||||
18 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 36.80 | 1:15.34 | |||||
19 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.60 | 1:15.41 | |||||
20 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 37.75 | 1:16.95 | |||||
21 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 37.51 | 1:17.31 | |||||
22 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 38.07 | 1:19.31 | |||||
23 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 39.05 | 1:19.67 | |||||
24 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.70 | 1:22.35 | |||||
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1998 | Falu Simsällskap | 4:39.98 | ||||||
Julia Nordlund | 1998 | 34.33 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Elin Zetterberg | 1998 | 36.92 | 1:18.35 | 2:28.58 | ||||||
Elin Svärd | 1998 | 31.01 | 1:06.86 | 3:35.44 | ||||||
Sandra Lundqvist | 1998 | 30.80 | 1:04.54 | 4:39.98 | ||||||
2 | Västerås Damer Lag 1 | 1998 | Västerås Simsällskap | 4:43.13 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 35.61 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 36.60 | 1:18.76 | 2:34.30 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 30.70 | 1:07.36 | 3:41.66 | ||||||
Frida Byström | 1998 | 29.44 | 1:01.47 | 4:43.13 | ||||||
3 | SK Strängn Damer [1999] | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 4:48.73 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 34.96 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Amanda Hyllbrant | 1999 | 39.32 | 1:24.92 | 2:37.22 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 31.75 | 1:08.89 | 3:46.11 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 30.95 | 1:02.62 | 4:48.73 | ||||||
4 | Upsala S Dam Lag 1 | 1998 | Upsala Simsällskap | 4:59.81 | ||||||
Linnéa Carlsson | 1998 | 31.99 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Ella-Maja Byström | 1999 | 39.91 | 1:27.65 | 2:35.74 | ||||||
Ellinor Grele | 1998 | 34.24 | 1:15.05 | 3:50.79 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 32.26 | 1:09.02 | 4:59.81 | ||||||
5 | Lss Wildcats | 1998 | Ludvika Simsällskap | 5:07.47 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 35.78 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 37.20 | 1:21.94 | 2:35.61 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 37.14 | 1:20.40 | 3:56.01 | ||||||
Maja Jansson | 2000 | 32.94 | 1:11.46 | 5:07.47 | ||||||
6 | Säffle SS Damer [1998] | 1998 | Säffle Simsällskap | 5:18.48 | ||||||
Maja Palmqvist | 1998 | 37.20 | 1:17.12 | 1:17.12 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 42.75 | 1:32.53 | 2:49.65 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 34.35 | 1:13.82 | 4:03.47 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 35.72 | 1:15.01 | 5:18.48 | ||||||
7 | Gävle SS Damer [1998] | 1998 | Gävle Simsällskap | 5:24.59 | ||||||
Tova Barresäter | 2000 | 38.17 | 1:18.65 | 1:18.65 | ||||||
Smilla Wigg | 2000 | 39.28 | 1:25.17 | 2:43.82 | ||||||
Jennifer Borg | 2001 | 38.86 | 1:32.04 | 4:15.86 | ||||||
Sarah Wallin | 2000 | 32.44 | 1:08.73 | 5:24.59 | ||||||
8 | Eskilstuna SK Fl 14 Oy | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 5:25.38 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 40.50 | 1:23.44 | 1:23.44 | ||||||
Josefin Zetterberg | 2000 | 43.23 | 1:31.77 | 2:55.21 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 36.66 | 1:22.70 | 4:17.91 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 31.44 | 1:07.47 | 5:25.38 | ||||||
9 | Ösa Damer Lag 2 | 1998 | Örebro Simallians | 5:41.73 | ||||||
Anncharlott Smedberg | 1998 | 39.54 | 1:21.58 | 1:21.58 | ||||||
Maja Jansson | 1999 | 41.42 | 1:29.45 | 2:51.03 | ||||||
Amanda Göthlin | 1998 | 40.26 | 1:36.48 | 4:27.51 | ||||||
Tea Tagesson | 2000 | 34.51 | 1:14.22 | 5:41.73 | ||||||
10 | Ösa Damer Lag 3 | 1998 | Örebro Simallians | 6:27.80 | ||||||
Terese Engström | 1999 | 43.92 | 1:30.30 | 1:30.30 | ||||||
Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | 48.19 | 1:43.06 | 3:13.36 | ||||||
Minna Johansson | 2000 | 42.72 | 1:40.16 | 4:53.52 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 45.80 | 1:34.28 | 6:27.80 | ||||||
- | Strängnäs SS Damer [1998] | 1998 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 41.19 | 1:26.26 | 1:26.26 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 2:57.54 | ||||||||
- | Ösa Damer Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 39.18 | 1:20.43 | 1:20.43 | ||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 2:38.63 | ||||||||
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna SK Pojkar | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 4:02.82 | ||||||
William Brand | 1998 | 29.46 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.85 | 1:03.42 | 2:04.69 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 29.07 | 1:01.40 | 3:06.09 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.87 | 56.73 | 4:02.82 | ||||||
2 | Västerås Herrar Lag 1 | 1998 | Västerås Simsällskap | 4:03.06 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 29.22 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 28.13 | 58.74 | 1:59.27 | ||||||
Gustav Ejdersund | 1998 | 29.12 | 1:02.18 | 3:01.45 | ||||||
Alessandro Bonetti | 1999 | 29.87 | 1:01.61 | 4:03.06 | ||||||
3 | Karlstads SS P14 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:09.91 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.62 | 59.15 | 59.15 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 29.61 | 1:01.49 | 2:00.64 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 31.21 | 1:06.43 | 3:07.07 | ||||||
Axel Widström | 1998 | 29.08 | 1:02.84 | 4:09.91 | ||||||
4 | Ösa Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | 4:15.49 | ||||||
Isak Meding | 1998 | 29.07 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Anton Schough | 1998 | 28.64 | 59.28 | 1:59.28 | ||||||
Elias Landström | 2000 | 31.60 | 1:06.71 | 3:05.99 | ||||||
Jesper Lindberg | 1999 | 31.72 | 1:09.50 | 4:15.49 | ||||||
5 | Falu SS Herrar Lag 1 | 1998 | Falu Simsällskap | 4:17.40 | ||||||
Victor Peltomaa | 1998 | 29.21 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Per Höijer | 1998 | 30.81 | 1:04.90 | 2:07.92 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 30.88 | 1:05.62 | 3:13.54 | ||||||
Gustav Sander | 1998 | 29.90 | 1:03.86 | 4:17.40 | ||||||
6 | Lss Wolf Pack | 1998 | Ludvika Simsällskap | 4:35.13 | ||||||
Anton Campalto | 1998 | 31.53 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Jacob Rydelius | 1999 | 31.65 | 1:07.94 | 2:15.89 | ||||||
Emil Söderholm | 1999 | 31.90 | 1:08.69 | 3:24.58 | ||||||
Henrik Bransell | 1999 | 33.03 | 1:10.55 | 4:35.13 | ||||||
7 | Västerås Herrar Lag 2 | 1998 | Västerås Simsällskap | 4:40.11 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 32.87 | 1:07.82 | 1:07.82 | ||||||
William Ejlegård | 2000 | 35.48 | 1:14.32 | 2:22.14 | ||||||
Emil Skytt | 1999 | 34.26 | 1:11.44 | 3:33.58 | ||||||
Harald Brobacke | 1999 | 31.69 | 1:06.53 | 4:40.11 | ||||||
8 | Karlsko Sf Herrar [1998] | 1998 | Karlskoga Simförening | 4:43.47 | ||||||
Emil Haakonsen | 1999 | 30.94 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Jonas Karlsson-Thell | 1998 | 28.67 | 1:00.30 | 2:07.07 | ||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 38.36 | 1:24.31 | 3:31.38 | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | 33.72 | 1:12.09 | 4:43.47 | ||||||
9 | Upsala S Herrar Lag 1 | 1998 | Upsala Simsällskap | 4:46.54 | ||||||
William Karlström | 1998 | 32.29 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 32.20 | 1:09.36 | 2:17.53 | ||||||
Axel Henriksson | 1999 | 35.46 | 1:14.06 | 3:31.59 | ||||||
Anton Särnblad | 2000 | 33.57 | 1:14.95 | 4:46.54 | ||||||
10 | Ösa Lag 2 | 1999 | Örebro Simallians | 5:13.77 | ||||||
Nils König | 1998 | 33.16 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 34.90 | 1:14.73 | 2:25.66 | ||||||
Eric Valjus | 2000 | 37.26 | 1:20.25 | 3:45.91 | ||||||
Simon Baastad | 2002 | 40.97 | 1:27.86 | 5:13.77 | ||||||
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.08 | 54.07 | |||||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 26.36 | 54.76 | |||||
3 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.80 | 56.09 | |||||
4 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.16 | 56.11 | |||||
5 | Leon Lindström | 1996 | Upsala Simsällskap | 26.57 | 56.38 | |||||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 26.95 | 56.51 | |||||
7 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.79 | 56.80 | |||||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 27.39 | 56.91 | |||||
9 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 27.54 | 57.82 | |||||
10 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 27.37 | 57.84 | |||||
11 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 27.88 | 58.17 | |||||
12 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.49 | 58.64 | |||||
13 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 28.04 | 58.72 | |||||
14 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.30 | 58.83 | |||||
15 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.61 | 59.20 | |||||
16 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 28.19 | 59.43 | |||||
17 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 29.06 | 1:00.61 | |||||
18 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 29.27 | 1:00.67 | |||||
19 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 28.68 | 1:00.90 | |||||
20 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.08 | 1:00.97 | |||||
21 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.46 | 1:01.37 | |||||
22 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.18 | 1:01.57 | |||||
23 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.62 | 1:02.72 | |||||
24 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.37 | 1:02.88 | |||||
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.55 | 2:16.55 | 3:26.66 | 4:35.25 | |||
2 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.84 | 2:17.14 | 3:27.55 | 4:37.24 | |||
3 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 1:09.86 | 2:24.64 | 3:38.97 | 4:47.29 | |||
4 | Ida Johansson | 1996 | Örebro Simallians | 1:09.90 | 2:24.10 | 3:37.77 | 4:49.76 | |||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:10.55 | 2:25.28 | 3:40.83 | 4:56.14 | |||
6 | Emilia Franzén | 1997 | Nyköpings Simsällskap | 1:10.74 | 2:28.44 | 3:47.10 | 5:06.12 | |||
7 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 1:13.60 | 2:31.50 | 3:50.52 | 5:09.86 | |||
8 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:13.58 | 2:34.57 | 3:55.63 | 5:14.48 | |||
9 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 1:13.39 | 2:35.12 | 4:00.40 | 5:22.58 | |||
10 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:16.01 | 2:39.80 | 4:07.07 | 5:31.35 | |||
11 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 1:16.22 | 2:41.18 | 4:08.36 | 5:34.96 | |||
12 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.79 | 2:41.98 | 4:11.23 | 5:40.86 | |||
13 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 1:18.77 | 2:48.74 | 4:21.29 | 5:52.75 | |||
- | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 30.74 | 1:07.25 | 1:50.75 | 2:23.25 | |||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 31.64 | 1:10.40 | 1:50.02 | 2:24.49 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.11 | 1:09.25 | 1:54.04 | 2:27.92 | |||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.54 | 1:10.98 | 1:56.80 | 2:31.02 | |||
5 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 32.89 | 1:12.15 | 1:56.82 | 2:32.22 | |||
6 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 31.73 | 1:12.09 | 1:56.90 | 2:33.02 | |||
7 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 32.22 | 1:09.51 | 1:55.92 | 2:34.74 | |||
8 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.28 | 1:15.51 | 2:01.46 | 2:36.46 | |||
9 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 32.30 | 1:16.84 | 1:59.17 | 2:36.79 | |||
10 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.18 | 1:17.58 | 2:03.60 | 2:37.24 | |||
11 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 34.23 | 1:14.72 | 2:02.97 | 2:38.03 | |||
12 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.54 | 1:14.52 | 2:05.28 | 2:40.73 | |||
13 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 36.50 | 1:21.22 | 2:04.09 | 2:41.16 | |||
14 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.41 | 1:11.66 | 2:03.02 | 2:41.30 | |||
15 | Gustav Sander | 1998 | Falu Simsällskap | 34.97 | 1:19.59 | 2:06.78 | 2:45.27 | |||
16 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 35.35 | 1:19.93 | 2:10.73 | 2:47.46 | |||
17 | William Karlström | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.80 | 1:18.60 | 2:07.66 | 2:48.80 | |||
18 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 37.29 | 1:25.67 | 2:15.11 | 2:57.11 | |||
19 | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | 39.50 | 1:26.92 | 2:20.37 | 3:00.52 | |||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
- | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 34.36 | 1:11.74 | 1:49.79 | 2:26.33 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.79 | 1:12.13 | 1:50.03 | 2:28.04 | |||
3 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 34.37 | 1:11.82 | 1:51.38 | 2:30.90 | |||
4 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.31 | 1:11.15 | 1:51.15 | 2:30.97 | |||
5 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.59 | 1:19.37 | 2:01.70 | 2:42.78 | |||
6 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.95 | 1:19.77 | 2:02.15 | 2:43.08 | |||
7 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.84 | 1:20.39 | 2:03.14 | 2:45.45 | |||
8 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 38.24 | 1:21.27 | 2:06.14 | 2:48.31 | |||
9 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 39.16 | 1:22.45 | 2:06.80 | 2:50.11 | |||
10 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.48 | 1:23.65 | 2:09.26 | 2:53.78 | |||
11 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.98 | 1:25.54 | 2:10.62 | 2:55.53 | |||
12 | Anncharlott Smedberg | 1998 | Örebro Simallians | 39.44 | 1:23.45 | 2:10.91 | 2:59.76 | |||
13 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 43.31 | 1:29.31 | 2:15.11 | 3:01.04 | |||
14 | Liva Bihre | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.97 | 1:26.31 | 2:14.28 | 3:01.32 | |||
15 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 44.24 | 1:31.49 | 2:21.20 | 3:10.44 | |||
16 | Stefanie Nilsson | 1998 | Simsällskapet Mora | 45.08 | 1:35.51 | 2:26.27 | 3:15.01 | |||
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.15 | 1:09.94 | |||||
2 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.98 | 1:10.50 | |||||
3 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.59 | 1:13.13 | |||||
4 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.47 | 1:15.18 | |||||
5 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.93 | 1:15.27 | |||||
6 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 35.01 | 1:15.30 | |||||
7 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.70 | 1:15.53 | |||||
8 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.96 | 1:18.75 | |||||
9 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 37.06 | 1:19.47 | |||||
10 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 38.00 | 1:20.85 | |||||
11 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.71 | 1:21.40 | |||||
12 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 37.84 | 1:21.73 | |||||
13 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 39.59 | 1:22.66 | |||||
14 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.97 | 1:23.03 | |||||
15 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.27 | 1:23.09 | |||||
16 | Magnus Orhammar | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 36.98 | 1:23.90 | |||||
17 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 40.66 | 1:25.68 | |||||
18 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.06 | 1:26.83 | |||||
19 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.76 | 1:34.20 | |||||
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.11 | 1:11.06 | 1:48.79 | 2:25.08 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.82 | 1:11.78 | 1:49.20 | 2:25.37 | |||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 35.06 | 1:12.81 | 1:51.89 | 2:30.00 | |||
4 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 36.05 | 1:14.34 | 1:53.44 | 2:32.38 | |||
5 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 36.16 | 1:15.87 | 1:57.43 | 2:37.24 | |||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.91 | 1:17.27 | 1:58.57 | 2:39.77 | |||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 37.63 | 1:18.43 | 1:59.94 | 2:40.62 | |||
8 | Ella Östling | 1997 | Simsällskapet Mora | 39.41 | 1:21.95 | 2:06.86 | 2:50.35 | |||
9 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.77 | 1:22.06 | 2:06.86 | 2:50.85 | |||
10 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 40.74 | 1:24.06 | 2:07.88 | 2:51.26 | |||
11 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 37.96 | 1:20.98 | 2:07.09 | 2:51.61 | |||
12 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 42.09 | 1:26.01 | 2:11.43 | 2:53.73 | |||
13 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.88 | 1:26.52 | 2:11.52 | 2:55.95 | |||
14 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.96 | 1:26.63 | 2:14.77 | 3:00.91 | |||
15 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.74 | 1:31.70 | 2:21.65 | 3:10.81 | |||
- | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.20 | 1:07.92 | 1:51.05 | 2:25.22 | |||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.51 | 1:10.21 | 1:56.76 | 2:31.46 | |||
3 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.68 | 1:15.20 | 1:57.52 | 2:33.34 | |||
4 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.20 | 1:13.36 | 2:03.38 | 2:37.57 | |||
5 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.36 | 1:15.39 | 2:02.11 | 2:38.72 | |||
6 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.78 | 1:16.88 | 2:06.09 | 2:41.45 | |||
7 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.22 | 1:21.70 | 2:07.99 | 2:42.44 | |||
8 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 36.36 | 1:16.25 | 2:06.06 | 2:45.19 | |||
9 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.63 | 1:19.68 | 2:11.53 | 2:45.25 | |||
10 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.61 | 1:18.90 | 2:10.85 | 2:46.28 | |||
11 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.46 | 1:20.17 | 2:08.66 | 2:46.96 | |||
12 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 34.03 | 1:17.31 | 2:09.50 | 2:47.89 | |||
13 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.59 | 1:21.36 | 2:10.47 | 2:49.22 | |||
14 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.20 | 1:22.92 | 2:10.37 | 2:49.38 | |||
15 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.50 | 1:17.99 | 2:09.92 | 2:49.63 | |||
16 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.49 | 1:20.72 | 2:11.65 | 2:50.28 | |||
17 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.18 | 1:22.33 | 2:14.65 | 2:51.84 | |||
18 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 38.56 | 1:22.76 | 2:11.27 | 2:52.79 | |||
19 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.67 | 1:25.12 | 2:18.87 | 2:57.00 | |||
20 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.41 | 1:25.49 | 2:20.19 | 2:58.37 | |||
21 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.65 | 1:24.26 | 2:17.96 | 2:59.38 | |||
22 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.57 | 1:24.57 | 2:19.96 | 2:59.85 | |||
23 | Axel Henriksson | 1999 | Upsala Simsällskap | 42.33 | 1:26.86 | 2:21.28 | 3:00.77 | |||
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:09.64 | 2:24.70 | 3:39.64 | 4:52.88 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:06.61 | 2:22.39 | 3:39.27 | 4:55.92 | |||
3 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.58 | 2:25.64 | 3:43.40 | 5:01.34 | |||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:10.31 | 2:26.90 | 3:44.74 | 5:04.27 | |||
5 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:09.17 | 2:26.45 | 3:45.58 | 5:05.85 | |||
6 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:10.84 | 2:30.06 | 3:50.20 | 5:07.17 | |||
7 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 1:12.86 | 2:31.88 | 3:50.65 | 5:07.71 | |||
8 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:12.45 | 2:33.27 | 3:55.99 | 5:14.46 | |||
9 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 1:12.91 | 2:33.75 | 3:55.92 | 5:15.43 | |||
10 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 1:14.35 | 2:36.47 | 3:58.25 | 5:16.99 | |||
11 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:14.71 | 2:35.12 | 3:56.52 | 5:17.18 | |||
12 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 1:15.98 | 2:37.79 | 3:59.03 | 5:18.10 | |||
13 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:15.74 | 2:37.06 | 3:59.01 | 5:19.05 | |||
14 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:14.66 | 2:36.59 | 3:58.99 | 5:19.84 | |||
15 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 1:13.69 | 2:36.04 | 3:59.97 | 5:21.90 | |||
16 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:14.18 | 2:37.52 | 4:00.77 | 5:21.92 | |||
17 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:14.09 | 2:37.97 | 4:01.05 | 5:22.82 | |||
18 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:16.28 | 2:39.61 | 4:04.12 | 5:26.70 | |||
19 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 1:15.35 | 2:38.57 | 4:05.31 | 5:28.12 | |||
20 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:12.55 | 2:38.78 | 4:05.22 | 5:30.10 | |||
21 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:17.37 | 2:43.47 | 4:07.77 | 5:30.43 | |||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:18.70 | 2:44.59 | 4:10.07 | 5:33.20 | |||
23 | Moa Franzén | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 1:16.04 | 2:41.88 | 4:09.31 | 5:34.53 | |||
24 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:18.00 | 2:45.22 | 4:15.24 | 5:43.20 | |||
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:03.87 | 2:16.85 | 3:38.18 | 4:41.88 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:07.00 | 2:24.55 | 3:48.99 | 4:57.53 | |||
3 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:12.44 | 2:32.97 | 4:05.85 | 5:17.39 | |||
4 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 1:15.56 | 2:36.99 | 4:12.00 | 5:26.38 | |||
5 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:15.64 | 2:48.70 | 4:28.93 | 5:44.27 | |||
6 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:23.26 | 2:54.50 | 4:34.03 | 5:54.34 | |||
- | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.53 | 1:07.29 | |||||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.58 | 1:07.49 | |||||
3 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.78 | 1:10.53 | |||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.81 | 1:10.56 | |||||
5 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.84 | 1:10.62 | |||||
6 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.96 | 1:12.22 | |||||
7 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.08 | 1:12.95 | |||||
8 | Ida Johansson | 1996 | Örebro Simallians | 33.39 | 1:13.17 | |||||
9 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 33.07 | 1:13.92 | |||||
10 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.84 | 1:14.36 | |||||
11 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.19 | 1:16.36 | |||||
12 | Sara Gille | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.25 | 1:20.22 | |||||
13 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 36.82 | 1:21.14 | |||||
14 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.47 | 1:25.90 | |||||
15 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.79 | 1:30.61 | |||||
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:02.99 | 2:11.89 | 3:21.13 | 4:30.12 | 9:03.21 | ||
5:38.93 | 6:48.45 | 7:57.46 | ||||||||
2 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:04.79 | 2:14.57 | 3:25.06 | 4:35.53 | 9:15.65 | ||
5:45.70 | 6:56.65 | 8:07.11 | ||||||||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 1:04.07 | 2:14.94 | 3:27.18 | 4:40.76 | 9:35.00 | ||
5:55.25 | 7:09.46 | 8:23.09 | ||||||||
4 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 1:06.15 | 2:18.34 | 3:31.94 | 4:46.43 | 9:42.05 | ||
6:02.26 | 7:17.81 | 8:32.23 | ||||||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:06.52 | 2:20.25 | 3:35.17 | 4:50.70 | 9:44.95 | ||
6:06.93 | 7:22.35 | 8:37.00 | ||||||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:07.13 | 2:21.40 | 3:36.31 | 4:50.21 | 9:45.04 | ||
6:03.83 | 7:18.70 | 8:32.60 | ||||||||
7 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.99 | 2:21.22 | 3:36.18 | 4:50.78 | 9:47.34 | ||
6:06.25 | 7:21.42 | 8:37.21 | ||||||||
8 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.73 | 2:24.98 | 3:43.14 | 5:01.09 | 10:08.17 | ||
6:19.04 | 7:35.94 | 8:53.77 | ||||||||
9 | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | 1:09.80 | 2:26.31 | 3:43.82 | 5:01.41 | 10:08.77 | ||
6:18.85 | 7:36.55 | 8:54.55 | ||||||||
10 | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | 1:20.31 | 2:51.93 | 4:25.07 | 5:57.27 | 12:01.20 | ||
7:29.54 | 9:01.58 | 10:33.49 | ||||||||
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.73 | 1:17.90 | 2:00.03 | 2:41.93 | |||
2 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 37.91 | 1:20.22 | 2:02.74 | 2:45.01 | |||
3 | Elin Zetterberg | 1998 | Falu Simsällskap | 37.30 | 1:20.20 | 2:04.18 | 2:48.23 | |||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 39.27 | 1:23.16 | 2:07.64 | 2:51.40 | |||
5 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 42.46 | 1:29.25 | 2:15.96 | 3:01.23 | |||
6 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 41.86 | 1:29.52 | 2:18.04 | 3:06.53 | |||
7 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 41.13 | 1:29.02 | 2:19.48 | 3:10.70 | |||
8 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.90 | 1:39.33 | 2:32.43 | 3:25.73 | |||
9 | Stefanie Nilsson | 1998 | Simsällskapet Mora | 49.42 | 1:46.62 | 2:44.48 | 3:42.51 | |||
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar [1996] | 1996 | Västerås Simsällskap | 3:43.50 | ||||||
Fredrik Byström | 1996 | 27.06 | 56.98 | 56.98 | ||||||
Gunnar Granlund | 1996 | 27.51 | 58.10 | 1:55.08 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 25.60 | 53.63 | 2:48.71 | ||||||
Max Östberg | 1996 | 26.20 | 54.79 | 3:43.50 | ||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 | 1997 | Upsala Simsällskap | 3:46.65 | ||||||
Leon Lindström | 1996 | 26.87 | 56.76 | 56.76 | ||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 26.62 | 55.29 | 1:52.05 | ||||||
David Wimmerstedt | 1997 | 27.17 | 57.60 | 2:49.65 | ||||||
Fredrik Nilsson | 1997 | 27.02 | 57.00 | 3:46.65 | ||||||
3 | Harnäs Sku Herrar [1996] | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:57.54 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 27.01 | 57.04 | 57.04 | ||||||
Samuel Hillman | 1997 | 28.61 | 1:00.50 | 1:57.54 | ||||||
Linus Rhodin | 1996 | 26.84 | 58.37 | 2:55.91 | ||||||
Carl Christoffersson | 1997 | 28.90 | 1:01.63 | 3:57.54 | ||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 2 | 1997 | Upsala Simsällskap | 4:07.86 | ||||||
Axel Dahlbom | 1996 | 28.45 | 59.91 | 59.91 | ||||||
John Bankefors | 1996 | 29.24 | 1:02.02 | 2:01.93 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 28.66 | 1:03.54 | 3:05.47 | ||||||
Jesper Engström | 1996 | 29.01 | 1:02.39 | 4:07.86 | ||||||
5 | Strängnäs Ssherrar [1996] | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 4:20.54 | ||||||
Andreas Westerlund | 1996 | 29.38 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Johan Edebrink | 1996 | 29.43 | 1:03.27 | 2:05.03 | ||||||
Magnus Orhammar | 1996 | 29.86 | 1:06.65 | 3:11.68 | ||||||
Martin Emmoth | 1997 | 31.93 | 1:08.86 | 4:20.54 | ||||||
6 | Harnäs Sku Lag 2 | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:36.73 | ||||||
Oskar Wåhlander | 1996 | 31.34 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Axel Nyman | 1998 | 31.37 | 1:07.26 | 2:11.85 | ||||||
Svante Cyrén | 1998 | 32.47 | 1:09.78 | 3:21.63 | ||||||
Adam Wåhlander | 1998 | 35.36 | 1:15.10 | 4:36.73 | ||||||
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Damer Lag 1 | 1996 | Västerås Simsällskap | 4:36.81 | ||||||
Amanda Löfgren | 1997 | 33.84 | 1:09.77 | 1:09.77 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 35.88 | 1:17.75 | 2:27.52 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 30.96 | 1:06.83 | 3:34.35 | ||||||
Ida Fahlborg | 1996 | 29.32 | 1:02.46 | 4:36.81 | ||||||
2 | Karlstads SS F16 | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:57.59 | ||||||
Maja Linderholm | 1996 | 34.44 | 1:12.16 | 1:12.16 | ||||||
Josefin Ericson | 1999 | 37.72 | 1:22.60 | 2:34.76 | ||||||
Elvira Eklund Ramböl | 1997 | 34.25 | 1:14.78 | 3:49.54 | ||||||
Linn Gustafsson | 1998 | 31.84 | 1:08.05 | 4:57.59 | ||||||
- | Harnäs Sku Damer [1997] | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 29.00 | 59.91 | |||||
2 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 29.49 | 1:01.60 | |||||
3 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.29 | 1:03.72 | |||||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.90 | 1:04.33 | |||||
5 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 31.06 | 1:04.36 | |||||
6 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 30.95 | 1:04.55 | |||||
7 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.42 | 1:04.88 | |||||
8 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 29.88 | 1:04.91 | |||||
9 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.20 | 1:05.15 | |||||
10 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.44 | 1:05.44 | |||||
11 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.95 | 1:06.25 | |||||
12 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.51 | 1:06.47 | |||||
13 | Hanna Eckerwall | 1997 | Simklubben Nautilus | 31.98 | 1:06.84 | |||||
14 | Emilia Franzén | 1997 | Nyköpings Simsällskap | 32.08 | 1:06.95 | |||||
15 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.51 | 1:07.53 | |||||
16 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.17 | 1:07.86 | |||||
17 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 32.88 | 1:08.30 | |||||
18 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.79 | 1:08.39 | |||||
19 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.76 | 1:08.77 | |||||
20 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 32.36 | 1:08.81 | |||||
21 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 34.62 | 1:10.47 | |||||
22 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.61 | 1:11.38 | |||||
23 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 34.77 | 1:13.87 | |||||
- | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:00.59 | 2:04.83 | 3:08.55 | 4:10.26 | |||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:00.55 | 2:05.26 | 3:08.69 | 4:10.57 | |||
3 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:00.34 | 2:05.42 | 3:10.31 | 4:16.06 | |||
4 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:01.90 | 2:08.73 | 3:17.62 | 4:27.19 | |||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:03.36 | 2:11.64 | 3:21.27 | 4:29.21 | |||
6 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.67 | 2:12.22 | 3:22.03 | 4:31.68 | |||
7 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:04.78 | 2:14.79 | 3:24.67 | 4:33.04 | |||
8 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:04.94 | 2:14.08 | 3:25.74 | 4:34.48 | |||
9 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:04.10 | 2:13.83 | 3:25.67 | 4:36.47 | |||
10 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 1:04.40 | 2:15.47 | 3:26.60 | 4:37.14 | |||
11 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:06.01 | 2:17.39 | 3:31.07 | 4:44.65 | |||
12 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 1:04.38 | 2:17.47 | 3:31.95 | 4:45.32 | |||
13 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 1:07.94 | 2:21.69 | 3:34.99 | 4:47.39 | |||
14 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:03.79 | 2:17.88 | 3:33.52 | 4:47.62 | |||
15 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 1:04.94 | 2:18.98 | 3:34.72 | 4:49.13 | |||
16 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 1:05.52 | 2:21.20 | 3:39.39 | 4:53.29 | |||
17 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:10.08 | 2:25.80 | 3:43.03 | 4:59.28 | |||
18 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:07.52 | 2:25.25 | 3:44.45 | 5:02.62 | |||
19 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 1:10.58 | 2:30.43 | 3:48.77 | 5:06.42 | |||
20 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:11.08 | 2:32.22 | 3:49.81 | 5:09.29 | |||
21 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:11.96 | 2:31.83 | 3:54.77 | 5:13.17 | |||
22 | Elias Waagaard | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:21.32 | 2:49.98 | 4:19.25 | 5:48.20 | |||
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 31.21 | 1:08.18 | 1:51.50 | 2:25.44 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.84 | 1:11.62 | 1:52.17 | 2:25.52 | |||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.22 | 1:10.15 | 1:54.51 | 2:28.91 | |||
4 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.02 | 1:15.32 | 2:01.17 | 2:34.86 | |||
5 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.75 | 1:11.66 | 1:58.65 | 2:38.19 | |||
6 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 34.61 | 1:18.97 | 2:09.08 | 2:45.45 | |||
7 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 34.58 | 1:16.99 | 2:07.67 | 2:46.38 | |||
8 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.75 | 1:17.30 | 2:06.31 | 2:46.97 | |||
9 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.28 | 1:19.32 | 2:11.36 | 2:48.65 | |||
10 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 36.53 | 1:21.26 | 2:09.84 | 2:48.91 | |||
11 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.67 | 1:19.62 | 2:12.24 | 2:51.70 | |||
12 | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | 38.94 | 1:26.02 | 2:15.11 | 2:54.02 | |||
13 | Denice Olsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 39.06 | 1:24.14 | 2:17.88 | 2:55.46 | |||
14 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.11 | 1:25.05 | 2:17.90 | 2:58.60 | |||
15 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 42.57 | 1:32.53 | 2:18.86 | 3:00.94 | |||
16 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 38.89 | 1:25.34 | 2:18.46 | 3:00.98 | |||
- | Anncharlott Smedberg | 1998 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefanie Nilsson | 1998 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 33.00 | 1:10.74 | 1:46.99 | 2:23.28 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.09 | 1:12.64 | 1:49.97 | 2:25.94 | |||
3 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 34.80 | 1:12.43 | 1:50.47 | 2:27.53 | |||
4 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 33.93 | 1:10.63 | 1:49.34 | 2:27.74 | |||
5 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 36.36 | 1:15.08 | 1:53.89 | 2:33.32 | |||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.38 | 1:13.91 | 1:54.49 | 2:34.46 | |||
7 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.58 | 1:15.78 | 1:56.84 | 2:37.52 | |||
8 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.44 | 1:15.52 | 1:57.53 | 2:37.98 | |||
9 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.09 | 1:16.02 | 1:58.48 | 2:38.17 | |||
10 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 35.45 | 1:15.38 | 1:58.09 | 2:39.32 | |||
11 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.97 | 1:15.78 | 1:58.42 | 2:40.45 | |||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
- | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.37 | 1:11.38 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.64 | 1:12.11 | |||||
3 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.29 | 1:13.28 | |||||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.42 | 1:13.80 | |||||
5 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.21 | 1:15.30 | |||||
6 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 37.20 | 1:16.02 | |||||
7 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.33 | 1:16.97 | |||||
8 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 37.83 | 1:17.99 | |||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 37.94 | 1:18.06 | |||||
10 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.21 | 1:18.23 | |||||
11 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.12 | 1:18.76 | |||||
12 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 39.30 | 1:19.29 | |||||
13 | Moa Franzén | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 38.48 | 1:19.31 | |||||
14 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.12 | 1:19.66 | |||||
15 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.22 | 1:20.19 | |||||
16 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.46 | 1:20.96 | |||||
17 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 40.24 | 1:21.23 | |||||
18 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.00 | 1:21.42 | |||||
19 | Emelie Nilsson | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.17 | 1:22.97 | |||||
20 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.14 | 1:24.22 | |||||
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.78 | 58.21 | |||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.71 | 1:00.96 | |||||
3 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 30.52 | 1:02.74 | |||||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.85 | 1:04.07 | |||||
5 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 31.38 | 1:04.93 | |||||
6 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.10 | 1:05.16 | |||||
7 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.49 | 1:05.25 | |||||
8 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.73 | 1:06.36 | |||||
9 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.13 | 1:06.51 | |||||
10 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.43 | 1:06.52 | |||||
11 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 31.93 | 1:06.55 | |||||
12 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.21 | 1:06.61 | |||||
13 | Jasiek Rowinski | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 33.39 | 1:07.46 | |||||
14 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.21 | 1:08.13 | |||||
15 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.57 | 1:08.27 | |||||
16 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 33.21 | 1:08.76 | |||||
17 | Alexander Karlsson | 1999 | Simklubben Nautilus | 32.07 | 1:09.01 | |||||
18 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.90 | 1:09.46 | |||||
19 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.64 | 1:10.67 | |||||
20 | Emil Westling | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.96 | 1:11.06 | |||||
21 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.14 | 1:11.50 | |||||
22 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.06 | 1:12.11 | |||||
23 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.83 | 1:12.82 | |||||
- | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 35.22 | 1:14.02 | |||||
2 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 35.89 | 1:17.03 | |||||
3 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 38.24 | 1:21.30 | |||||
4 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.23 | 1:23.91 | |||||
5 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.14 | 1:24.71 | |||||
6 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.49 | 1:25.74 | |||||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 40.96 | 1:26.92 | |||||
8 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.05 | 1:27.41 | |||||
9 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.09 | 1:28.53 | |||||
10 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 42.35 | 1:28.83 | |||||
11 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 42.40 | 1:30.46 | |||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.26 | 1:32.16 | |||||
13 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 43.84 | 1:34.25 | |||||
14 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 44.37 | 1:36.58 | |||||
15 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 49.51 | 1:44.40 | |||||
- | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 31.57 | 1:05.01 | 1:38.51 | 2:11.00 | |||
2 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.38 | 1:07.94 | 1:45.62 | 2:22.88 | |||
3 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.18 | 1:09.65 | 1:47.41 | 2:25.03 | |||
4 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.91 | 1:09.34 | 1:48.27 | 2:25.97 | |||
5 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 33.79 | 1:11.03 | 1:49.46 | 2:26.21 | |||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 34.44 | 1:12.39 | 1:50.07 | 2:27.99 | |||
7 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.75 | 1:17.70 | 1:58.53 | 2:38.17 | |||
8 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 37.93 | 1:17.44 | 1:58.09 | 2:39.02 | |||
9 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 37.65 | 1:18.13 | 2:00.06 | 2:40.83 | |||
10 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 38.35 | 1:20.29 | 2:01.95 | 2:42.93 | |||
11 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.92 | 1:22.84 | 2:06.64 | 2:48.46 | |||
- | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.92 | 2:17.74 | 3:29.64 | 4:41.62 | 9:28.51 | ||
5:54.20 | 7:06.73 | 8:19.37 | ||||||||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:08.00 | 2:19.77 | 3:31.90 | 4:44.54 | 9:32.18 | ||
5:56.68 | 7:09.53 | 8:21.44 | ||||||||
3 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 1:08.40 | 2:21.93 | 3:35.60 | 4:48.60 | 9:38.98 | ||
6:00.96 | 7:14.87 | 8:27.69 | ||||||||
4 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 1:08.96 | 2:23.41 | 3:38.32 | 4:54.45 | 9:52.73 | ||
6:10.17 | 7:25.75 | 8:41.35 | ||||||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:11.09 | 2:26.82 | 3:42.64 | 4:58.39 | 10:00.97 | ||
6:14.58 | 7:30.34 | 8:46.82 | ||||||||
6 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:15.30 | 2:36.11 | 3:56.53 | 5:17.57 | 10:37.96 | ||
6:38.34 | 7:59.58 | 9:20.89 | ||||||||
7 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 1:15.28 | 2:38.10 | 4:01.25 | 5:24.67 | 10:52.69 | ||
6:47.58 | 8:11.00 | 9:33.79 | ||||||||
- | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.35 | 1:14.71 | 1:55.50 | 2:35.90 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.65 | 1:17.62 | 2:00.29 | 2:42.55 | |||
3 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 37.62 | 1:21.02 | 2:04.66 | 2:46.43 | |||
4 | Gustav Sander | 1998 | Falu Simsällskap | 37.06 | 1:21.93 | 2:07.94 | 2:52.41 | |||
5 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 37.98 | 1:21.68 | 2:06.87 | 2:52.46 | |||
6 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 39.92 | 1:26.22 | 2:12.18 | 2:55.68 | |||
7 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 38.28 | 1:23.04 | 2:09.27 | 2:55.83 | |||
8 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.57 | 1:25.71 | 2:14.32 | 3:01.48 | |||
9 | William Karlström | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.93 | 1:29.31 | 2:20.27 | 3:08.89 | |||
10 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 41.77 | 1:30.95 | 2:21.14 | 3:11.04 | |||
- | Adam Wåhlander | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 53, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.77 | 1:17.18 | |||||
2 | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | 37.16 | 1:17.62 | |||||
3 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.74 | 1:18.05 | |||||
4 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.27 | 1:19.12 | |||||
5 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.33 | 1:20.95 | |||||
6 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.57 | 1:21.39 | |||||
7 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 38.61 | 1:22.03 | |||||
8 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.19 | 1:24.33 | |||||
9 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 40.68 | 1:25.44 | |||||
10 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 40.33 | 1:25.76 | |||||
11 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 41.30 | 1:26.26 | |||||
12 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.70 | 1:26.30 | |||||
12 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.74 | 1:26.30 | |||||
14 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.55 | 1:26.71 | |||||
15 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.32 | 1:26.78 | |||||
16 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.60 | 1:27.18 | |||||
17 | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.54 | 1:27.36 | |||||
18 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.45 | 1:27.51 | |||||
19 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.06 | 1:28.06 | |||||
20 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 41.89 | 1:28.58 | |||||
21 | Maja Jansson | 1999 | Örebro Simallians | 41.81 | 1:28.75 | |||||
22 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.96 | 1:29.51 | |||||
23 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.87 | 1:30.28 | |||||
24 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 43.54 | 1:34.14 | |||||
Gren 54, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.49 | 1:05.13 | |||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.24 | 1:09.88 | |||||
3 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 33.89 | 1:11.43 | |||||
4 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.18 | 1:14.50 | |||||
5 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.20 | 1:16.71 | |||||
6 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 35.94 | 1:18.03 | |||||
7 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.87 | 1:18.95 | |||||
8 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.00 | 1:19.24 | |||||
9 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.25 | 1:21.93 | |||||
10 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.06 | 1:22.97 | |||||
11 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.06 | 1:23.91 | |||||
12 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.11 | 1:25.32 | |||||
13 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.79 | 1:25.44 | |||||
14 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.03 | 1:25.99 | |||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.39 | 1:26.24 | |||||
16 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.47 | 1:27.58 | |||||
17 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.33 | 1:28.83 | |||||
18 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.57 | 1:29.13 | |||||
19 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 39.86 | 1:30.21 | |||||
20 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.76 | 1:38.40 | |||||
- | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 55, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:11.97 | 2:29.22 | 3:58.39 | 5:09.68 | |||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:12.11 | 2:34.77 | 3:59.37 | 5:12.34 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:09.80 | 2:31.35 | 4:04.57 | 5:16.38 | |||
4 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:17.46 | 2:36.87 | 4:08.96 | 5:24.06 | |||
5 | Ida Johansson | 1996 | Örebro Simallians | 1:14.18 | 2:39.93 | 4:12.22 | 5:26.88 | |||
6 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.29 | 2:38.38 | 4:17.87 | 5:36.12 | |||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:17.96 | 2:49.93 | 4:29.98 | 5:44.99 | |||
Gren 56, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.72 | 58.90 | |||||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 28.24 | 1:00.94 | |||||
3 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.17 | 1:01.74 | |||||
4 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.07 | 1:02.80 | |||||
5 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.30 | 1:03.40 | |||||
6 | Leon Lindström | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.18 | 1:04.10 | |||||
7 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.50 | 1:04.11 | |||||
8 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.69 | 1:04.31 | |||||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.60 | 1:04.38 | |||||
10 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.15 | 1:04.85 | |||||
11 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.22 | 1:05.46 | |||||
12 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.51 | 1:07.66 | |||||
13 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.53 | 1:08.73 | |||||
14 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 31.65 | 1:09.84 | |||||
15 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 32.39 | 1:10.91 | |||||
16 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 33.41 | 1:11.40 | |||||
17 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.90 | 1:11.83 | |||||
18 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.57 | 1:12.40 | |||||
19 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.65 | 1:14.03 | |||||
20 | Martin Ericson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.17 | 1:14.94 | |||||
21 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 33.57 | 1:15.12 | |||||
22 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.97 | 1:18.05 | |||||
- | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 57, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1998 | Falu Simsällskap | 4:14.50 | ||||||
Elin Svärd | 1998 | 30.22 | 1:02.16 | 1:02.16 | ||||||
Julia Nordlund | 1998 | 30.62 | 1:03.70 | 2:05.86 | ||||||
Sandra Lundqvist | 1998 | 31.10 | 1:04.53 | 3:10.39 | ||||||
Elin Zetterberg | 1998 | 30.67 | 1:04.11 | 4:14.50 | ||||||
2 | SK Strängn Damer [1999] | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 4:15.76 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 31.38 | 1:05.40 | 1:05.40 | ||||||
Amanda Hyllbrant | 1999 | 31.85 | 1:06.91 | 2:12.31 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 30.46 | 1:02.00 | 3:14.31 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 29.21 | 1:01.45 | 4:15.76 | ||||||
3 | Västerås Damer Lag 1 | 1998 | Västerås Simsällskap | 4:16.66 | ||||||
Frida Byström | 1998 | 30.74 | 1:03.05 | 1:03.05 | ||||||
Andréa Persson | 1999 | 31.37 | 1:06.03 | 2:09.08 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 32.21 | 1:06.97 | 3:16.05 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 28.81 | 1:00.61 | 4:16.66 | ||||||
4 | Upsala S Dam Lag 1 | 1998 | Upsala Simsällskap | 4:30.60 | ||||||
Linnéa Carlsson | 1998 | 29.89 | 1:03.80 | 1:03.80 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 32.68 | 1:08.45 | 2:12.25 | ||||||
Liva Bihre | 1998 | 32.96 | 1:09.55 | 3:21.80 | ||||||
Ellinor Grele | 1998 | 31.84 | 1:08.80 | 4:30.60 | ||||||
5 | Säffle SS Damer [1998] | 1998 | Säffle Simsällskap | 4:35.76 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 32.68 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Maja Palmqvist | 1998 | 31.63 | 1:07.69 | 2:16.44 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 31.92 | 1:05.74 | 3:22.18 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 34.60 | 1:13.58 | 4:35.76 | ||||||
6 | Lss Wildcats | 1998 | Ludvika Simsällskap | 4:45.41 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 32.42 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 32.42 | 1:09.16 | 2:18.49 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 34.70 | 1:15.38 | 3:33.87 | ||||||
Maja Jansson | 2000 | 33.13 | 1:11.54 | 4:45.41 | ||||||
7 | Ösa Damer Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | 4:49.20 | ||||||
Isabelle Fredriksson | 1999 | 33.16 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 34.98 | 1:12.89 | 2:21.79 | ||||||
Amanda Göthlin | 1998 | 34.18 | 1:13.71 | 3:35.50 | ||||||
Elin Larsson | 1998 | 34.60 | 1:13.70 | 4:49.20 | ||||||
8 | Strängnäs SS Damer [1998] | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 4:57.24 | ||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 34.89 | 1:12.37 | 1:12.37 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 34.95 | 1:13.68 | 2:26.05 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 35.47 | 1:14.88 | 3:40.93 | ||||||
Helena Westerlund | 1999 | 36.10 | 1:16.31 | 4:57.24 | ||||||
9 | Ösa Damer Lag 2 | 1998 | Örebro Simallians | 5:07.21 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 35.60 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Tea Tagesson | 2000 | 35.64 | 1:16.30 | 2:30.81 | ||||||
Minna Johansson | 2000 | 37.66 | 1:20.89 | 3:51.70 | ||||||
Anncharlott Smedberg | 1998 | 34.77 | 1:15.51 | 5:07.21 | ||||||
10 | Ösa Damer Lag 3 | 1998 | Örebro Simallians | 5:40.11 | ||||||
Maja Jansson | 1999 | 36.75 | 1:17.95 | 1:17.95 | ||||||
Isadora Rosén | 2002 | 43.38 | 1:32.94 | 2:50.89 | ||||||
Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | 39.19 | 1:24.55 | 4:15.44 | ||||||
Terese Engström | 1999 | 39.91 | 1:24.67 | 5:40.11 | ||||||
11 | Ösa Damer Lag 4 | 2000 | Örebro Simallians | 6:42.62 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 44.71 | 1:33.52 | 1:33.52 | ||||||
Tyra König | 2002 | 51.08 | 1:59.21 | 3:32.73 | ||||||
Salma Gabot | 2001 | 40.46 | 1:29.76 | 5:02.49 | ||||||
Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | 47.91 | 1:40.13 | 6:42.62 | ||||||
- | Eskilstuna SK Fl 14 Oy | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
- | Gävle SS Damer [1998] | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 58, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar Lag 1 | 1998 | Västerås Simsällskap | 4:33.39 | ||||||
Alessandro Bonetti | 1999 | 34.48 | 1:10.25 | 1:10.25 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 34.61 | 1:14.62 | 2:24.87 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 30.94 | 1:06.59 | 3:31.46 | ||||||
Gustav Ejdersund | 1998 | 28.60 | 1:01.93 | 4:33.39 | ||||||
2 | Karlstads SS P14 | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:36.34 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 32.09 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 35.91 | 1:17.13 | 2:23.22 | ||||||
Axel Widström | 1998 | 30.87 | 1:07.96 | 3:31.18 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 30.52 | 1:05.16 | 4:36.34 | ||||||
3 | Falu SS Herrar Lag 1 | 1998 | Falu Simsällskap | 4:41.65 | ||||||
Gustav Sander | 1998 | 36.20 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 36.67 | 1:16.94 | 2:32.08 | ||||||
Victor Peltomaa | 1998 | 30.28 | 1:06.98 | 3:39.06 | ||||||
Per Höijer | 1998 | 29.40 | 1:02.59 | 4:41.65 | ||||||
4 | Västerås Herrar Lag 2 | 1998 | Västerås Simsällskap | 5:18.66 | ||||||
Harald Brobacke | 1999 | 36.48 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Anton Johansson | 1999 | 41.04 | 1:27.08 | 2:41.70 | ||||||
Emil Skytt | 1999 | 40.14 | 1:25.99 | 4:07.69 | ||||||
William Ejlegård | 2000 | 34.54 | 1:10.97 | 5:18.66 | ||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 1 | 1998 | Upsala Simsällskap | 5:24.07 | ||||||
Axel Henriksson | 1999 | 40.06 | 1:22.31 | 1:22.31 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 39.61 | 1:26.86 | 2:49.17 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 40.06 | 1:27.21 | 4:16.38 | ||||||
William Karlström | 1998 | 30.22 | 1:07.69 | 5:24.07 | ||||||
6 | Ösa Lag 2 | 1999 | Örebro Simallians | 6:02.80 | ||||||
Jesper Lindberg | 1999 | 40.86 | 1:25.89 | 1:25.89 | ||||||
Simon Baastad | 2002 | 49.86 | 1:47.15 | 3:13.04 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 40.75 | 1:31.83 | 4:44.87 | ||||||
Eric Valjus | 2000 | 35.03 | 1:17.93 | 6:02.80 | ||||||
- | Eskilstuna SK Pojkar | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 34.81 | 1:14.34 | 1:14.34 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 2:30.99 | ||||||||
- | Lss Wolf Pack | 1998 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ösa Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Anton Schough | 1998 | 32.90 | 1:07.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:37 |