Per gren: Bergen Swim Festival, AdO Arena
Nedan visas alla grenar listade per gren. Tryck på grenen för att se heatlistor och resultatlistor för denna gren.
# | Gren | Sponsor | Heatlista | junior | senior |
---|---|---|---|---|---|
0 | Pause | ||||
0 | Prize Ceremony | ||||
1 | 100m Freestyle Women A-Final | Gjensidige | Startlista | ||
1 | 100m Freestyle Women A-flight | Gjensidige | Startlista | ||
1 | 100m Freestyle Women B-Final | Gjensidige | Startlista | ||
1 | 100m Freestyle Women B-flight | Gjensidige | Startlista | ||
2 | 100m Freestyle Men A-Final | Bergen Kommune | Startlista | ||
2 | 100m Freestyle Men A-flight | Bergen Kommune | Startlista | ||
2 | 100m Freestyle Men B-Final | Bergen Kommune | Startlista | ||
2 | 100m Freestyle Men B-flight | Bergen Kommune | Startlista | ||
3 | 400m Medley Women A-Final | Allers Invest | Startlista | ||
3 | 400m Medley Women A-flight | Allers Invest | Startlista | ||
3 | 400m Medley Women B-Final | Allers Invest | Startlista | ||
3 | 400m Medley Women B-flight | Allers Invest | Startlista | ||
4 | 400m Medley Men A-Final | Hordaland Fylkeskommune | Startlista | ||
4 | 400m Medley Men A-flight | Hordaland Fylkeskommune | Startlista | ||
4 | 400m Medley Men B-Final | Hordaland Fylkeskommune | Startlista | ||
4 | 400m Medley Men B-flight | Hordaland Fylkeskommune | Startlista | ||
5 | 50m Backstroke Women A-Final | Sparebanken Vest | Startlista | ||
5 | 50m Backstroke Women A-flight | Sparebanken Vest | Startlista | ||
5 | 50m Backstroke Women B-Final | Sparebanken Vest | Startlista | ||
5 | 50m Backstroke Women B-flight | Sparebanken Vest | Startlista | ||
6 | 50m Backstroke Men A-Final | Møller Bil Minde | Startlista | ||
6 | 50m Backstroke Men A-flight | Møller Bil Minde | Startlista | ||
6 | 50m Backstroke Men B-Final | Møller Bil Minde | Startlista | ||
6 | 50m Backstroke Men B-flight | Møller Bil Minde | Startlista | ||
7 | 100m Breaststroke Women A-Final | PSW Group | Startlista | ||
7 | 100m Breaststroke Women A-flight | PSW Group | Startlista | ||
7 | 100m Breaststroke Women B-Final | PSW Group | Startlista | ||
7 | 100m Breaststroke Women B-flight | PSW Group | Startlista | ||
8 | 100m Breaststroke Men A-Final | Tertnes Entrepenør | Startlista | ||
8 | 100m Breaststroke Men A-flight | Tertnes Entrepenør | Startlista | ||
8 | 100m Breaststroke Men B-Final | Tertnes Entrepenør | Startlista | ||
8 | 100m Breaststroke Men B-flight | Tertnes Entrepenør | Startlista | ||
9 | 200m Butterfly Women A-Final | All Maritim AS | Startlista | ||
9 | 200m Butterfly Women A-flight | All Maritim AS | Startlista | ||
9 | 200m Butterfly Women B-Final | All Maritim AS | Startlista | ||
9 | 200m Butterfly Women B-flight | All Maritim AS | Startlista | ||
10 | 200m Butterfly Men A-Final | Crisco Arena Sport | Startlista | ||
10 | 200m Butterfly Men A-flight | Crisco Arena Sport | Startlista | ||
10 | 200m Butterfly Men B-Final | Crisco Arena Sport | Startlista | ||
10 | 200m Butterfly Men B-flight | Crisco Arena Sport | Startlista | ||
11 | 800m Freestyle Women Final | Kemax | Startlista | ||
12 | 1500m Freestyle Men Final | Framo Flatøy AS | Startlista | ||
13 | 200m Freestyle Men A-Final | aberia Healthcare | Startlista | ||
13 | 200m Freestyle Men A-flight | aberia Healthcare | Startlista | ||
13 | 200m Freestyle Men B-Final | aberia Healthcare | Startlista | ||
13 | 200m Freestyle Men B-flight | aberia Healthcare | Startlista | ||
14 | 200m Freestyle Women A-Final | Data Ingeniørene AS | Startlista | ||
14 | 200m Freestyle Women A-flight | Data Ingeniørene AS | Startlista | ||
14 | 200m Freestyle Women B-Final | Data Ingeniørene AS | Startlista | ||
14 | 200m Freestyle Women B-flight | Data Ingeniørene AS | Startlista | ||
15 | 50m Butterfly Men A-Final | Olden | Startlista | ||
15 | 50m Butterfly Men A-flight | Olden | Startlista | ||
15 | 50m Butterfly Men B-Final | Olden | Startlista | ||
15 | 50m Butterfly Men B-flight | Olden | Startlista | ||
16 | 50m Butterfly Women A-Final | Rema 1000, Helleveien | Startlista | ||
16 | 50m Butterfly Women A-flight | Rema 1000, Helleveien | Startlista | ||
16 | 50m Butterfly Women B-Final | Rema 1000, Helleveien | Startlista | ||
16 | 50m Butterfly Women B-flight | Rema 1000, Helleveien | Startlista | ||
17 | 200m Breaststroke Men A-Final | Bergen Parkering | Startlista | ||
17 | 200m Breaststroke Men A-flight | Bergen Parkering | Startlista | ||
17 | 200m Breaststroke Men B-Final | Bergen Parkering | Startlista | ||
17 | 200m Breaststroke Men B-flight | Bergen Parkering | Startlista | ||
18 | 200m Breaststroke Women A-Final | Kongshavn Industri | Startlista | ||
18 | 200m Breaststroke Women A-flight | Kongshavn Industri | Startlista | ||
18 | 200m Breaststroke Women B-Final | Kongshavn Industri | Startlista | ||
18 | 200m Breaststroke Women B-flight | Kongshavn Industri | Startlista | ||
19 | 100m Backstroke Men A-Final | Noren Bergen | Startlista | ||
19 | 100m Backstroke Men A-flight | Noren Bergen | Startlista | ||
19 | 100m Backstroke Men B-Final | Noren Bergen | Startlista | ||
19 | 100m Backstroke Men B-flight | Noren Bergen | Startlista | ||
20 | 100m Backstroke Women A-Final | OBOS | Startlista | ||
20 | 100m Backstroke Women A-flight | OBOS | Startlista | ||
20 | 100m Backstroke Women B-Final | OBOS | Startlista | ||
20 | 100m Backstroke Women B-flight | OBOS | Startlista | ||
21 | 200m Medley Men A-Final | Rema 1000, Wergeland | Startlista | ||
21 | 200m Medley Men A-flight | Rema 1000, Wergeland | Startlista | ||
21 | 200m Medley Men B-Final | Rema 1000, Wergeland | Startlista | ||
21 | 200m Medley Men B-flight | Rema 1000, Wergeland | Startlista | ||
22 | 200m Medley Women A-Final | Sparebanken Vest | Startlista | ||
22 | 200m Medley Women A-flight | Sparebanken Vest | Startlista | ||
22 | 200m Medley Women B-Final | Sparebanken Vest | Startlista | ||
22 | 200m Medley Women B-flight | Sparebanken Vest | Startlista | ||
23 | 800m Freestyle Men Final | Uni Micro | Startlista | ||
24 | 1500m Freestyle Women Final | Anleggsgartner Wikholm | Startlista | ||
25 | 400m Freestyle Women A-Final | Escape Travel | Startlista | ||
25 | 400m Freestyle Women A-flight | Escape Travel | Startlista | ||
25 | 400m Freestyle Women B-Final | Escape Travel | Startlista | ||
25 | 400m Freestyle Women B-flight | Escape Travel | Startlista | ||
26 | 400m Freestyle Men A-Final | OLKA Sportsreiser | Startlista | ||
26 | 400m Freestyle Men A-flight | OLKA Sportsreiser | Startlista | ||
26 | 400m Freestyle Men B-Final | OLKA Sportsreiser | Startlista | ||
26 | 400m Freestyle Men B-flight | OLKA Sportsreiser | Startlista | ||
27 | 50m Breaststroke Women A-Final | Aktiv365 | Startlista | ||
27 | 50m Breaststroke Women A-flight | Aktiv365 | Startlista | ||
27 | 50m Breaststroke Women B-Final | Aktiv365 | Startlista | ||
27 | 50m Breaststroke Women B-flight | Aktiv365 | Startlista | ||
28 | 50m Breaststroke Men A-Final | Bergen Storsenter | Startlista | ||
28 | 50m Breaststroke Men A-flight | Bergen Storsenter | Startlista | ||
28 | 50m Breaststroke Men B-Final | Bergen Storsenter | Startlista | ||
28 | 50m Breaststroke Men B-flight | Bergen Storsenter | Startlista | ||
29 | 100m Butterfly Women A-Final | CC Solution | Startlista | ||
29 | 100m Butterfly Women A-flight | CC Solution | Startlista | ||
29 | 100m Butterfly Women B-Final | CC Solution | Startlista | ||
29 | 100m Butterfly Women B-flight | CC Solution | Startlista | ||
30 | 100m Butterfly Men A-Final | Godt Lokalt | Startlista | ||
30 | 100m Butterfly Men A-flight | Godt Lokalt | Startlista | ||
30 | 100m Butterfly Men B-Final | Godt Lokalt | Startlista | ||
30 | 100m Butterfly Men B-flight | Godt Lokalt | Startlista | ||
31 | 200m Backstroke Women A-Final | Leknes Containerservice AS | Startlista | ||
31 | 200m Backstroke Women A-flight | Leknes Containerservice AS | Startlista | ||
31 | 200m Backstroke Women B-Final | Leknes Containerservice AS | Startlista | ||
31 | 200m Backstroke Women B-flight | Leknes Containerservice AS | Startlista | ||
32 | 200m Backstroke Men A-Final | NOFI | Startlista | ||
32 | 200m Backstroke Men A-flight | NOFI | Startlista | ||
32 | 200m Backstroke Men B-Final | NOFI | Startlista | ||
32 | 200m Backstroke Men B-flight | NOFI | Startlista | ||
33 | 50m Freestyle Women A-Final | Rom for Flere, Strandebarm Sportell | Startlista | ||
33 | 50m Freestyle Women A-flight | Rom for Flere, Strandebarm Sportell | Startlista | ||
33 | 50m Freestyle Women B-Final | Rom for Flere, Strandebarm Sportell | Startlista | ||
33 | 50m Freestyle Women B-flight | Rom for Flere, Strandebarm Sportell | Startlista | ||
34 | 50m Freestyle Men A-Final | Sartor Senter, Deloitte AS | Startlista | ||
34 | 50m Freestyle Men A-flight | Sartor Senter, Deloitte AS | Startlista | ||
34 | 50m Freestyle Men B-Final | Sartor Senter, Deloitte AS | Startlista | ||
34 | 50m Freestyle Men B-flight | Sartor Senter, Deloitte AS | Startlista | ||
35 | 4x100m Medley Mixed Final | Vassbak & Stol AS, Walløe & Nilsen | Startlista |