By event: Öviksracet 2015
Below all events are listed by event. Click on the event to see seeded heatlists and results for this event.
# | Event | Sponsor | Startlist | Results |
---|---|---|---|---|
1 | 400m Medley Damer | Nilssons plåt | Entry list | |
2 | 400m Medley Herrar | Ulf Nylanders Bilar AB | Entry list | |
3 | 800m Frisim Damer | Sidensjö Handelsbod | Entry list | |
4 | 800m Frisim Herrar | Bygger Nu i Sverige | Entry list | |
5 | Extralopp | Z-Skrot AB | Entry list | |
6 | 50m Ryggsim Damer | Bygma Gruppen AB | Entry list | |
7 | 50m Ryggsim Herrar | Ulf Nylanders Bilar AB | Entry list | |
8 | 200m Frisim Damer | Säkerhetstjänster Umeå | Entry list | |
9 | 200m Frisim Herrar | Jannes Tankservice | Entry list | |
10 | 25m Frisim Damer | Ica Supermarket Bjästa | Entry list | |
11 | 25m Frisim Herrar | Nilssons Plåt | Entry list | |
12 | 100m Bröstsim Damer | Bygger Nu i Sverige | Entry list | |
13 | 100m Bröstsim Herrar | Rörteamet | Entry list | |
14 | 50m Fjärilsim Damer | Sidensjö Handelsbod | Entry list | |
15 | 50m Fjärilsim Herrar | Nola Elkonstruktioner | Entry list | |
16 | 25m Ryggsim Damer | Bilnord i Örnsköldsvik | Entry list | |
17 | 25m Ryggsim Herrar | Domsjö Fabriker | Entry list | |
18 | 100m Frisim Damer | CGI | Entry list | |
19 | 100m Frisim Herrar | Bygma Gruppen AB | Entry list | |
20 | 200m Medley Damer | Rörteamet | Entry list | |
21 | 200m Medley Herrar | Säkerhetstjänster Umeå | Entry list | |
22 | 50m Bröstsim Damer | WÖ Konsult | Entry list | |
23 | 50m Bröstsim Herrar | Nola Elkonstruktioner | Entry list | |
24 | 4X50m Frisim Mix 03-yngre | Projektfönster ML AB | Entry list | |
25 | 4X50m Fri Mix öppen klass | Inspecta Sweden | Entry list | |
26 | 50m Frisim Damer | Sidensjö Handelsbod | Entry list | |
27 | 50m Frisim Herrar | Ulf Nylanders Bilar AB | Entry list | |
28 | 100m Medley Damer | Nilssons Plåt | Entry list | |
29 | 100m Medley Herrar | Säkerhetstjänster Umeå | Entry list | |
30 | 25m Fjärilsim Damer | Bygma Gruppen AB | Entry list | |
31 | 25m Fjärilsim Herrar | Rörteamet | Entry list | |
32 | 100m Ryggsim Damer | Bygger Nu i Sverige | Entry list | |
33 | 100m Ryggsim Herrar | Nola Elkonstruktioner | Entry list | |
34 | 4X50m Medley Mix 03-y | WÖ Konsult | Entry list | |
35 | 4X50m Medley Mix öppen | Z-Skrot AB | Entry list | |
36 | 100m Fjärilsim Damer | Bruksvägen Husum | Entry list | |
37 | 100m Fjärilsim Herrar | Z-Skrot AB | Entry list | |
38 | 25m Bröstsim Damer | Incup Västernorrland AB | Entry list | |
39 | 25m Bröstsim Herrar | Bygger Nu i Sverige | Entry list | |
40 | 400m Frisim Damer | WÖ Konsult | Entry list | |
41 | 400m Frisim Herrar | Sekab | Entry list | |
42 | 100m Medley MC D 03-04 | Tecnicon VVS Konsult | Entry list | |
43 | 100m Medley MC H 03-04 | Sjölunds Värme | ||
44 | 100m Medley MC D 01-02 | Menerga | ||
45 | 100m Medley MC H 01-02 | Öviks Brunnsborrning | ||
46 | 100m Medley MC D 00-äldre | Bravida Ventilation | ||
47 | 100m Medley MC H 01-äldre | Intek Örnbränsle AB | ||
101 | 400m Medley H. Extralopp |